واکنش نهاوندیان به اقدام نشریه شارلی ابدو

دولت

خشونت گرایان بی‌اخلاق، برای توجیه قساوت خود و برای سربازگیری از جامعه‌ی دینی، نیاز به تحریک احساسات مذهبی مومنان دارند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در مطلبی با عنوان توهین را متوقف کنیم، به اقدام نشریه شارلی ابدو در توهین به پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در مطلبی با عنوان «توهین را متوقف کنیم» در وبلاگ شخصی خود به اقدام نشریه شارلی ابدو در توهین به پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) واکنش نشان داد.

بر پایه این خبر در پی اقدام نشریه فکاحی شارلی ابدو در انتشار کاریکاتورهای موهن از پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) که موج گسترده‌ای از واکنش‌های اعتراضی را در سراسر جهان اسلام در پی داشته است، محمدنهاوندیان با انتشار متنی در وبلاگ شخصی خود نسبت به این اقدام هتاکانه نشریه فرانسوی واکنش نشان داده است.

وی در این مطلب تمسخر و توهین به مقدسات را باروت اسلحه‌ی خشونت گرایی دانسته و نوشته است: توهین کنندگان به مقدسات دینی، با تبدیل میدان منطق به احساسات، به خشونت و تروریسم کمک می‌کنند.

نهاوندیان نوشت: خشونت گرایان بی‌اخلاق، برای توجیه قساوت خود و برای سربازگیری از جامعه‌ی دینی، نیاز به تحریک احساسات مذهبی مومنان دارند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به این واقعیت که سوء استفاده از آزادی بیان برای توهین و تحریک، جفا به آزادی و شراکت در جرم ادم کشی است تاکید کرده است: برای توقف خشونت، توهین را متوقف کنیم.

کد N684415