رئیس دفتر رئیس جمهوری:برای توقف خشونت ، توهین را متوقف کنید

محمد نهاوندیان

رئیس دفتر رئیس جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در مطلبی با عنوان 'توهین را متوقف کنیم' در وبلاگ شخصی خود به اقدام نشریه شارلی ابدو در توهین به پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) واکنش نشان داد.

رئیس دفتر رئیس جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در مطلبی با عنوان "توهین را متوقف کنیم" در وبلاگ شخصی خود به اقدام نشریه شارلی ابدو در توهین به پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) واکنش نشان داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت در پی اقدام نشریه فکاحی شارلی ابدو در انتشار کاریکاتورهای موهن از پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) که موج گسترده ای از واکنش های اعتراضی را در سراسر جهان اسلام در پی داشته است، دکتر محمدنهاوندیان با انتشار متنی در وبلاگ شخصی خود نسبت به این اقدام هتاکانه نشریه فرانسوی واکنش نشان داده است.
وی در این مطلب تمسخر و توهین به مقدسات را باروت اسلحه‌ی خشونت گرایی دانسته و نوشته است: توهین کنندگان به مقدسات دینی ، با تبدیل میدان منطق به احساسات، به خشونت و تروریسم کمک می کنند.
نهاوندیان نوشت: خشونت گرایان بی اخلاق، برای توجیه قساوت خود و برای سربازگیری از جامعه‌ی دینی ، نیاز به تحریک احساسات مذهبی مومنان دارند.
رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به این واقعیت که سوء استفاده از آزادی بیان برای توهین و تحریک، جفا به آزادی و شراکت در جرم ادم کشی است تاکید کرده است: برای توقف خشونت، توهین را متوقف کنیم.

4545

کد N684370