چاووش اوغلو: عبور شبه‌نظامیان داعش از ترکیه بزرگترین تهدید است

وزیر امور خارجه ترکیه گفت: عبور شبه‌نظامیان خارجی از خاک ترکیه با هدف پیوستن به داعش بزرگترین تهدید علیه ترکیه است.

وزیر امور خارجه ترکیه گفت: عبور شبه‌نظامیان خارجی از خاک ترکیه با هدف پیوستن به داعش بزرگترین تهدید علیه ترکیه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در کنفرانس خبری مشترک با همتای کویتی خود گفت: ما تدابیر مهمی را برای مقابله با این مساله در نظر گرفته‌ایم و اقدامات بیشتری را در طول مرز مشترک با عراق و سوریه اجرا خواهیم کرد.

اظهارات وی در پاسخ به سخنان سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان مطرح شد که گفته بود ترکیه از داعش و النصره که شاخه فعال القاعده در سوریه است، حمایت مالی می‌کند. چاووش اوغلو گفت: نصرالله به ترکیه تهمت می‌زند و خودش از نظام سوریه حمایت می‌کند. برای ما فرقی میان داعش و اسد نیست. داعش نیز برای ما تهدیدی مستقیم محسوب می‌شود. بسیار واضح است که داعش یک سازمان تروریستی ظالم است و این را می‌توان از نحوه کشتن مردم فهمید.

وزیر امور خارجه ترکیه با تاکید بر اینکه تنها حملات هوایی برای پیروزی بر داعش کافی نیست و حملات زمینی لازم است، گفت: ترکیه بر مبارزه گسترده با داعش تاکید دارد اما برخی طرف‌ها آنکارا را متهم می‌کنند که از گروه‌های تروریست حمایت می‌کند و این منصفانه نیست.

وی افزود: ترکیه 40 سال است که از حملات تروریستی رنج می‌کشد و هیچ گروه تروریستی خوب یا بدی وجود ندارد. ترور هیچ دین، هیچ فرقه و هیچ نژادی ندارد و ما علیه هرگونه ترور مبارزه می‌کنیم. هیچ عضو فعالی از داعش در ترکیه نیست اما دولت تلاش دارد با افرادی که گذر اعضای گروه تروریستی داعش را به سوریه تسهیل می‌کنند، مقابله کند. همچنین گزارش‌های اطلاعاتی نشان می‌دهد که حدود 500 تا 700 ترک به داعش پیوسته‌اند.

انتهای پیام

کد N684092