جسد دادستان پرونده «آمیا» در منزل وی پیدا شد

سیاسی

«آلبرتو نیسمان» از ۱۰ سال گذشته درباره حمله به یک مرکز اسرائیلی-آرژانتینی تحقیق می‌کرد، اما تا امروز نتیجه تحقیقات خود را اعلام نکرده بود.

جسد دادستان رسیدگی به پرونده «آمیا»در آپارتمان وی پیدا شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پرنسالاتینا، جسد «آلبرتو نیسمان» دادستان پرونده آمیا در حالی در آپارتمان وی پیدا شد که قرار بود وی امروز - دوشنبه - برای ارائه تحقیقات درباره بمب‌گذاری در یک مرکز یهودی در کنگره حاضر شود.

«رابرت گودوی» رئیس موسسه «فورنسه» اعلام کرد که تحقیقات درباره مرگ نیسمان ادامه دارد، در حالی که رسانه‌های محلی اعلام کرده‌اند که هنوز گزارشی درباره پودر خاصی روی دست وی منتشر نشده است.

«خورخه کاپیتانیچ» رئیس‌ کابینه آرژانتین اعلام کرد که از تمام بخش‌های نیروهای اطلاعاتی استفاده می‌کند تا علت مرگ دادستان پرونده آمیا مشخص شود.

نیسمان از ۱۰ سال گذشته درباره حمله به یک مرکز اسرائیلی-آرژانتینی تحقیق می‌کرد، اما تا امروز نتیجه تحقیقات خود را اعلام نکرده بود.

دادگاه آرژانتین اخیرا بازجویی‌های نیسمان از «آلبرتو استیوسو» رئیس سازمان اطلاعات این کشور با نام مستعار «خایمه» را که توسط «کریستینا فرناندز کرچنر» رئیس‌جمهوری آرژانتین عزل شد، از محل اعتبار ساقط اعلام کرد.

تحقیقات نیسمان به ویژه زمانی رد شد که وی چهارشنبه گذشته رئیس دولت آرژانتین، وزیر خارجه و سایر مقام‌های این کشور را به پنهان‌کاری متهم کرد.

برخی عضای پارلمان آرژانتین از نیسمان درخواست کرده بودند تا اتهام‌های خود علیه رئیس کابینه و وزیر خارجه این کشور را در کمیسیون کیفری رسمی نمایندگان مطرح کند.

اما از طرف دیگر، نمایندگان آرژانتین اعلام کردند که تصمیم دارند تا نیسمان را درباره منحرف کردن روند پرونده، مورد اتهام قرار دادن رئیس‌جمهوری و این‌که واقعا برای کدام سازمان فعالیت می‌کرده است، در کنگره استیضاح کنند.

کد N683690