گزارشی از تجمع اعتراضی در محکومیت اهانت به پیامبر (ص) مقابل سفارت فرانسه

دانشجو,فرانسه,احمد توکلی

تجمع اعتراض‌آمیز جمعی از دانشجویان بسیجی و دیگر اقشار مردم تهران در اعتراض به هتک حرمت به پیامبر(ص) ظهر روز دوشنبه در مقابل سفارت فرانسه در تهران برگزار شد.

به گزارش ایسنا، تجمع کنندگان شعارهای حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست، لبیک یا محمد(ص)، مرگ بر فرانسه، مرگ بر اسرائیل،‌ فرانسه فرانسه ننگ‌ات باد‌، لا اله الله محمد رسول الله، مرگ بر فرانسه و صهیونیسم، خونی که دررگ ما ست هدیه رهبر ماست، مرگ بر وطن‌فروش، مرگ بر سازشکار، مرگ بر داعش آمریکایی، سر دادند.

همچنین تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی با عنوان «من محمد (ص) را دوست دارم» به زبان‌های مختلف جهان عکس‌هایی از پسر عماد مقنیه،‌ پرچم‌های یا حسین(ع)، لا اله الا الله ، عکس‌هایی از مقام معظم رهبری و ... در دست داشتند.

تجمع‌کنندگان با نوشتن نام حضرت محمد رسول‌الله(ص) بر روی تابلوی یکی از خیابان‌های اطراف سفارت فرانسه در تهران، به صورت نمادین، نام این خیابان را تغییر دادند.

در ادامه این تجمع اعتراض‌آمیز احمد توکلی یکی ازنمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت:‌ حمله به این روزنامه بدکاره به نظر ساختگی است و توسط نیروهای جاسوسی موساد و سیا انجام شده است.

وی در ادامه با انتقاد از عملکرد وزارت امور خارجه کشورمان گفت: در حالی که در فرانسه رفتارهای غیراسلامی علیه مسلمانان انجام می‌شود وزارت خارجه کشورمان رفتار مناسب از خود نشان نمی دهند که در این حین تجمع کنندگان شعار وزارت خارجه بصیرت بصیرت، وزارت خارجه اقدام انقلابی سر دادند.

همچنین در ادامه سیدمحسن میرحاجی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه تهران گفت: امروز اینجا جمع شده‌ایم تا به این سفیر بی‌هویت فرانسوی بگوییم لبیک یا محمد(ص)، اگر این سفارت منحوس را امروز سرشان خراب نمی‌کنیم به دستور رهبرمان است. تک تک ما پشت سر پیامبر مهربان‌مان حضور داریم.

نماینده بسیج دانشگاه تهران در ادامه با انتقاد از برخی عملکردها در دولت گفت: ما توقع رفتار انقلابی از دولت نداریم اما باید این دولت سفیر بی‌هویت فرانسه را از کشور خارج کند و وزیر خارجه با شیطان قدم نزند.

در ادامه سلیم ملازهی به نمایندگی از دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: امروز روزی است که ما مسلمانان نتیجه تفرقه را می‌بینیم و مشاهده می‌کنیم که چگونه پیامبران را مورد توهین قرار داده اند. اسلام دین تکفیر نیست،اسلام مانند پیامبرش دین عطوفت و رحمت است.

وی افزود: ما توهین به مقدسات ادیان الهی را محکوم می‌کنیم.

در ادامه تجمع کنندگان شعار مجلس انقلابی استیضاح استیضاح ، مرگ بر هتاکین و سفارت فرانسه تعطیل باید گردد سردادند.

همچنین در ادامه پهلوان نماینده جامعه اسلامی دانشجویان با بیان این‌که «گروه‌های تروریستی توسط غربی‌ها ایجاد شده‌اند و به دنبال نفرت علیه اسلام هستند» گفت: اگر حکم امام علیه سلمان رشدی انجام می‌گرفت دیگر کسی حق توهین به محمد (ص) را نداشت.

وی ادامه داد: قوه قضاییه باید حکمی در راستای منع توهین به مقدسات صادر کند.

سپس حجت‌الاسلام والمسلمین پناهیان در سخنانی گفت: کشورهای اروپایی مانند سگ قلاده به گردن مهار خود را به دست آمریکا داده‌اند. ما هنوز جنایات دفاع مقدس را فراموش نکرده‌ایم.

وی در ادامه اظهاراتش با انتقاد از عملکرد وزارت امور خارجه کشورمان سخنرانی کرد و پس از سخنرانی وی تجمع کنندگان شعار «وزیر خارجه اقتدار اقتدار» سردادند.

در ادامه تجمع کنندگان بیانیه‌ای را در محکومیت توهین به پیامبر خواندند و پس از برگزاری مراسم عزاداری و سینه‌زنی در پایان دعای فرج قرائت کردند.

در بیانیه پایانی تجمع اعتراضی علیه توهین برخی نشریات فرانسوی به پیامبر اسلام (ص) آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روند رو به رشد گرایش به اسلام در بین مردم کشورهای غربی، حاکمان این کشورها را به تکاپوی جلوگیری از امواج خروشان این حرکت با سیاه‌نمایی چهره‌ی رحمانی اسلام ناب محمدی انداخته است. حمله‌ی مشکوک و پرابهام هفته‌ی گذشته‌ی مترسک‌های ریش‌دار صهیونیست‌ها، با ادعای دروغین دفاع از اسلام، به دفتر مجله‌ی دست چندم و مبتذل‌نویس شارلی ابدو در فرانسه، بار دیگر بهانه‌ی مورد نیاز سردمداران تفکر الحاد را برای تنگ کردن فضا بر مسلمانان و ترسیم چهره‌ای خشن از اسلام، به دست آنان داد. اگرچه اصل داستان تعریف شده توسط دولت فرانسه در این باره خود دارای شبهات فراوانی است.

مردم هوشیار و نکته‌سنج جهان چگونه می‌توانند باور کنند که بنا به ادعای دولت فرانسه، در یک اقدام مضحک که بیش‌تر به سکانسی از یک فیلم کمدی می‌ماند تا یک ماجرای واقعی، تروریست‌ها با در دست داشتن کارت‌های شناسایی خود به دفتر این نشریه حمله کرده و سپس کارت‌های خود را برجای گذارند تا احتمالا دولت فرانسه را در تکمیل این داستان مضحک یاری کنند! ادعایی که یادرآور ادعای حیرت‌انگیز سناریونویسان حادثه‌ی یازدهم سپتامبر مبنی بر سالم ماندن کارت‌های شناسایی هواپیماربایان در انفجار مهیب برج‌های دوقلو است. به راستی چگونه است که تروریست‌ها در تمامی اقدامات تروریستی، کارت‌های شناسایی خود را به همراه دارند؟

به فاصله‌ی کوتاهی از این حادثه‌ی مشکوک، تیغه‌ی دوم قیچی غرب برای بریدن ریشه‌ی اسلام‌گرایی در اروپا به حرکت درآمده و نشریه‌ی شارلی ابدو در اقدامی غیرانسانی و غیراخلاقی که نشان دهنده‌ی فاصله‌ی عمیق صاحبان تاریک‌اندیش آن با تمدن و فرهنگ و آزادی اندیشه است، اقدام به انتشار کاریکاتورهایی توهین‌آمیز علیه پیامبر رحمت و مهربانی کرده و به خیال خام خود تلاش کردند تا از این طریق و در جایگاه غریقی که برای جلوگیری از غرق شدن چنگ به هر خس و خاشاکی می‌اندازد، در برابر امواج اسلام‌خواهی مردم اروپا که برآمده از آگاهی آنان نسبت به شکست و به بن‌بست رسیدن لیبرالیسم است؛ مانعی هرچند موقت و کوتاه مدت ایجاد کنند.

حاکمان کاخ الیزه اکنون در برابر این سوال منطقی قرار دارند که آیا زمانی که با رویای سقوط حکومت مشروع و قانونی سوریه، به ایجاد گروه‌های خونریز و تروریستی می‌پرداختند، حساب بازگشت این تروریست‌ها به کشورهای‌شان در اروپا را نیز کرده بودند؟

دانشجویان بسیجی و انقلابی ایران، هم صدا با ملت شریف و مسلمان این کشور و همه ی مسلمانان بلکه آزادیخواهان جهان، ضمن محکوم کردن سناریوی پرابهام حمله‌ی تروریستی در پاریس، توهین بی‌شرمانه‌ی گردانندگان نشریه ی فرانسوی به پیامبر اعظم را که تحت تاثیر حمایت های بی دریغ دولت این کشور انجام گرفت، محکوم کرده و به دولت مردان فرانسه پیشنهاد می کنیم که به جای توسل به این اقدامات بی‌شرمانه، در مورد حقیقت پیام اسلام و دلیل گرایش روزافزون مردم خسته از لیبرالیسم در اروپا، به این دین الهی بیش‌تر بیندیشند و بدانند که با خاک پاشیدن به رخ خورشید نمی‌توانند از تابش انوار آن جلوگیری کنند.

شوربختانه و با کمال تاسف پس از این هتک حرمت بی‌شرمانه به ساحت ملکوتی پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) و در حالی که ملت شریف ایران منتظر برخورد قاطع دستگاه دیپلماسی کشورمان با دولت فرانسه بودند، جناب آقای ظریف وزیر خارجه ی دولت یازدهم در اقدامی نسنجیده و مغایر با اصول انقلاب اسلامی و حتی مغایر با اصول شناخته شده و مورد پذیرش دیپلماتیک، تنها دو روز پس از انتشار این کاریکاتورهای ننگین، به پاریس سفر کرده و با وزیر امورخارجه ی دولت فرانسه دیدار کرد.

دانشجویان انقلابی ملت ایران و فرزندان معنوی حضرت امام روح الله (رحمت الله علیه) از وزارت خارجه و شخص وزیر محترم می‌خواهند تا هرچه سریع‌تر نسبت به تشریح دلایل این اقدام غیرقابل پذیرش خود اقدام کرده و ضمن عذرخواهی از ملت ایران و مسلمانان جهان، مقدمات اخراج سفیر این دولت هتاک از کشور را فراهم کند. هم‌چنین از رییس‌جمهوری محترم نیز می‌خواهیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، واکنش درخور نسبت به این حرکت نسنجیده‌ی جناب ظریف ابراز داشته و ایشان و وزارت خارجه را ملزم به اخراج سفیر فرانسه از کشورمان و جلوگیری از بازگشت او تا زمان عذرخواهی رسمی دولت آن کشور از پیشگاه رسول اعظم (صلی الله علیه و آله) و همه ی مسلمانان جهان بکند.»

 

17503

کد N683653