بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت روز غزه

مجمع جهانی صلح اسلامی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت روز غزه، خواستار تشکیل «کمیته جهانی پایان اشغال فلسطین» شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی صلح اسلامی، این تشکل مردم نهاد فعال در زمینه صلح عادلانه در منطقه و جهان، به مناسبت روز غزه بیانیه‌ای صادر کرد که متن کامل آن بدین شرح است:

«29 دی‌ماه، یادآور پیروزی مقاومت مردم غزه در برابر تجاوزها و جنایات رژیم صهیونیستی است. جهان و جهانیان از این مقاومت‌ها، درس گرفته و اوج ثبات قدم و استواری اراده یک ملت در برابر فشارها و اقدامات غیرانسانی رژیم اشغالگر و حامیان آن را شاهد بوده است. نبرد میان مقاومت و اشغال در فلسطین و از جمله غزه، در تاریخ بی‌نظیر است. بدون شک، همانگونه که ملل آزادی‌خواه جهان امروز، عزم مردم غزه را گرامی می‌دارند، نسل‌های آینده نیز به دلیری‌ها و جانفشانی‌های این مردم خواهند بالید.

در این میان، حمایت افکارعمومی و نهادهای مردمی جهان از مردم غزه را نیز باید ستود. روشنگری و حقیقت خواهی در شبکه‌های مردمی جهان امروز، به هر میزان که استقلال فکر و عمل آن‌ها را از سیاست‌های غرب به دنبال داشته است، موجب حرکت‌های عظیم و قابل تحسین شده است؛ حرکت‌هایی که تحول در ساختار نظامی بین‌المللی و شکل‌گیری هندسه جدیدی از قدرت بر پایه نوع‌دوستی و صلح عادلانه جهانی را نوید می‌دهد. در پرتو چنین تحولاتی است که می‌توان انتظار داشت که آسیب‌های فراروی صلح و عدالت در منطقه و جهان، به ویژه بی‌تحرکی نهادهای بین‌المللی مسوول صلح و حتی افکار، ایده‌ها، اقدامات و مصوبات تهدید کننده صلح و عدالت در این نهادها، اصلاحاتی اساسی را متحمل شوند.

مجمع جهانی صلح اسلامی، روز غزه را که یادآور مقاومت‌های پیروزمندانه و پیروزی اراده و قدرت ایمان بر زور و جنگ تجاوزکارانه است، تبریک گفته و آزادی هرچه سریع‌تر تمامی سرزمین‌های فلسطینی را از اشغال، آرزومند است. آزادی، حق و عدالت برای جهان، وعده الهی است و در وعده الهی، خلل و تردیدی نخواهد بود. هم‌صدایی ملت و تشکل‌های مردمی ایران با غزه در چنین روزی، ترجمان مسوولیت‌پذیری در مسیر تحقق صلح و عدالت در منطقه و جهان است؛ مسیری که هم‌چنان به دلیل سیاست‌های نادرست برخی دولت‌های منطقه و سرکوب بیداری اسلامی حتی با نقض گسترده حقوق اساسی مردم، هم‌چنان ناهموار و نیازمند همکاری و تعاون فکری و عملی باقیمانده است.

مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت این روز، از همه تشکل‌های مدنی ایران، منطقه و جهان می‌خواهد تلاش‌های خود را برای احقاق حقوق مردم غزه و پایان اشغال سرزمین‌های فلسطین، تجمیع کرده و کمیته «پایان اشغال فلسطین» را در فضای سایبری تشکیل دهند.»

انتهای پیام

کد N683551