اسد: دمشق با جدیت در مسیر آشتی ملی قدم برمی‌دارد

سوريه

ریس جمهوری سوریه امروز(دوشنبه) با دبیرکل اتحادیه بین‌المجالس جهانی دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در این دیدار مارتین چونگونگ، دبیرکل اتحادیه بین‌المجالس جهانی بر حمایت این اتحادیه از سوریه در مقابله با تروریسم که چالشی جهانی را موجب شده و این چالش تنها محدود به سوریه و کشورهای منطقه نمی‌شود، تاکید کرد.

وی با بیان اینکه سفرش به سوریه برای اطلاع از اوضاع واقعی و آگاهی از واقعیت شرایط در این کشور بسیار ثمربخش بود تاکید کرد که از طریق اتحادیه بین‌المجالس جهانی تلاش خواهد کرد تا این واقعیت را توضیح داده و از هرگونه تلاشی که به برون رفت بحران سوریه از طریق گفت‌وگوهایی که سوری‌ها آن را تعیین می‌کنند حمایت می‌کند.

در همین حال بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه خاطرنشان کرد: دمشق به حصول راه حلی برای بحران از طریق گفت‌وگوها پایبند است و دمشق با جدیت در مسیر تقویت و گسترش آشتی‌های ملی که در تعدادی از مناطق سوریه رقم خورده است قدم برمی‌دارد.

وی عنوان داشت: موفقیت آمیز بودن مذاکرات ایجاب می‌کند که مبارزه با تروریسم نیز ادامه یابد و اعمال فشار جدی و واقعی بر کشورهایی که در حمایت و مسلح کردن تروریست‌ها دست داشته‌اند صورت بگیرد.

رئیس جمهوری سوریه عنوان داشت: آگاهی از واقعیت مشکلاتی که جهان ما امروز با آن مواجه است در حل و فصل بسیاری از مشکلاتی که علت آن ضعف ارتباطات میان کشورها است نقش خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N683393