عذر خواهی شبکه فاکس نیوز از اظهارات ضداسلامی کارشناس برنامه‌اش

شبکه خبری فاکس نیوز به دلیل اظهارات یک کارشناس مسائل ضد تروریسم در برنامه زنده که طی آن شهر بیرمنگام را "مسلمان نشین" نامید و ادعا کرد، غیرمسلمانان تنها در صروت لزوم به این شهر می‌روند، به صورت رسمی عذرخواهی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از یاهونیوز، جنین پیرو، مجری شبکه فاکس نیوز یک هفته پس از اظهارات استیو امرسون، کارشناسان مسائل ضد تروریسم و مهمان برنامه‌اش گفت، درباره حملات تروریستی و مسائل هفته گذشته ما اشتباهات تاسف باری را درباره جمعیت مسلمانان در اروپا مطرح کردیم.

مجری برنامه "عدالت با قاضی جنین" در ادامه توجیهاتش افزود: مهمان برنامه ادعا کرد که شهر بیرمنگام در انگلستان کلا مسلمان نشین است و مکانی است که غیر مسلمانان به آنجا نمی‌روند. هر دو این اظهارات غلط است.

وی ادامه داد: ما شدیدا نسبت به ابراز چنین نظراتی متاسفیم و از مردم بیرمنگام تمام مخاطبان خود و تمام کسانی که به آنها توهین شده است عذرخواهی می‌کنیم.

امرسون در اظهار نظرات خود در برنامه هفته گذشته مدعی شده بود: مکان‌هایی در کشورهای فرانسه، انگلیس سوئد و آلمان وجود دارد که دولت در آن هیچ اقتداری ندارد و در آنجا دادگاه‌هایی براساس شریعت برپا شده است. در این اماکن جمعیت مسلمانان بسیار زیاد است و حتی پلیس هم به آنجا نمی‌رود.

دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در واکنش به اظهارات امرسون وی را احمق خواند و عنوان کرد: زمانی که اظهارات امرسون را شنیدم واقعا فکر کردم "روز دروغ آوریل" است.

کامرون در ادامه اظهاراتش افزود: کاری که در حقیقت امرسون باید انجام دهد این است که به بیرمنگام نگاه کند و ببیند که این شهر چگونه نمونه فوق العاده‌ای از زندگی مردم با عقاید و پیشینه‌های متفاوت است که به بهترین شکل در کنار هم زندگی می‌کنند.

در همین حال امرسون نیز از اظهارات خود در این برنامه زنده تلویزیونی عذرخواهی کرد.

انتهای پیام

کد N683328