وزیر دادگستری:

توهین نشریه غربی به پیامبر اسلام(ص) نشان‌دهنده استیصال فرهنگی غرب است

سیاسی

وزیر دادگستری گفت: اتفاقات اخیر و توهین نشریه غربی به پیامبر اسلام(ص) نشان دهنده اوج استیصال و خودزنی فرهنگی غرب است و مدعیان غربی که می‌گویند چرا ما حقوق بشر، زنان، کودکان و غیره را رعایت نمی کنیم، خود به اسم آزادی بیان، با اهانت به پیامبر اسلام(ص) به بیش از یک میلیارد انسان توهین کرده‌اند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در ادامه جلسه تفسیر قرآن در جمع کارکنان وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی، در مورد وقایع اخیر و توهین نشریه فرانسوی به پیامبر مکرم اسلام(ص) را، نشان دهنده اوج استیصال و خودزنی فرهنگی غرب دانست.

وزیر دادگستری دلیل موضع گیری‌های اخیر کشورهای غربی و ایادی آنها در منطقه را استیصال عمیق آن‌ها در مواجهه با انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: غرب و دست نشاندگان آن در منطقه، به این نکته رسیده‌اند که انقلاب اسلامی بساط آنها را بهم خواهد ریخت و از این رو در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و غیره دست به انواع خودزنی می زنند.

وی افزود: براه انداختن جریان داعش از سوی غربی‌ها نیز نوعی خودزنی است و اینها به ابزاری متوسل شده اند که برای خودشان نیز خطرناک است؛ چراکه این تهدید و ترور، روزی به خودشان باز خواهد گشت که گوشه ای از آن را در جریان اخیر پاریس شاهد بودیم.

پورمحمدی با بیان اینکه در حال حاضر همه کشورهای منطقه در معرض تهدید هستند، تصریح کرد: جریانات فرهنگی اتفاق افتاده نیز نوعی خودزنی است و مدعیان غربی که می گویند؛ چرا ما حقوق بشر، زنان، کودکان و غیره را رعایت نمی کنیم؛ خود به اسم آزادی بیان، با اهانت به پیامبر اسلام(ص) به بیش از یک میلیارد انسان توهین کرده اند.

وی در خاتمه افزود: موضوعاتی مثل آزادی بیان در غرب به جریانی بر ضد خود تبدیل شده و منجر به بروز آشوب و بهم ریختگی جدی فکری و عملی در عرصه های سیاسی و امنیتی و غیره تبدیل شده که استیصال بزرگی است و همانگونه که شاهد بودیم، پاپ نیز از اتفاق اخیر ابراز نارضایتی کرده است.

انتهای پیام

کد N682927