موگرینی: کاهش تحریم‌های روسیه منوط به بهبود اوضاع امنیتی در اوکراین است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) گفت، هرگونه کاهش تحریم‌های این اتحادیه علیه روسیه منوط به بهبود شرایط در اوکراین است و آغاز ناآرامی‌ها در آنجا خبر خوبی نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، فدریکا موگرینی ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران در بروکسل گفت که نشست وزرای خارجه قرار نیست هیچ تصمیمی درباره تحریم‌ها اتخاذ کند. سخنان وی در شرایطی مطرح می‌شود که نیروهای اوکراین و جدایی طلبان دوباره در نزدیکی شهر صنعتی دونباس درگیر شده‌اند.

نیروهای دولتی اوکراین بیشتر مناطق فرودگاه دونتسک را که کنترل آن پیشتر در دست جدایی طلبان بود، به دست گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: هر تصمیمی درباره تحریم‌ها، تنها در صورتی اتخاذ می‌شود که شرایط موجود تغییر کند و توافقات مینسک اجرا شود. طی روزهای اخیر شاهد ازسرگیری خشونت و درگیری‌ها به مناطق شرقی اوکراین بوده‌ایم و قطعا این خبر خوبی نیست.

به گفته وی، وزرای خارجه اتحادیه اروپا درباره گزینه‌هایی به جز تحریم و یا اینکه چگونه اعضای اتحادیه اروپا می‌توانند برای بهبود شرایط اوکراین اقدام کنند گفت‌وگو خواهند داشت.

در شرایطی که قرار است مذاکرات صلح مسکوت مانده بار دیگر به جریان بیفتد، درگیری‌ جدایی طلبان روس گرا با نیروهای کی‌یف بالا گرفته است و از زمان آغاز ناآرامی‌ها تاکنون 4700 تن کشته شده‌اند.

انتهای پیام

کد N682892