معاون اول رئیس جمهور:

جمعیت هلال احمر باید به مبارزه با فقر در منطقه توجه کند

دولت

نهادهای مردم نهاد که محوریت فعالیتشان فعالیت داوطلبانه است می‌توانند به سرمایه اجتماعی کشور بیافزایند و هیچ سرمایه‌ای کارساز‌تر از سرمایه اجتماعی نیست چرا که اعتمادبه نظام را تقویت می‌کند.

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: جمعیت هلال احمر علاوه بر بحث امداد و نجات، باید به مبارزه با فقر و گسترش آموزش در منطقه توجه داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسحاق جهانگیری در مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه و رئیس جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر در بین نهادهای کشور به عنوان نهادی از نوع سوم که نه دولتی است و نه خصوصی شناخته می‌شود، این جمعیت مردم نهاد است و متولی ایجاد و تحکیم سرمایه‌های اجتماعی در جامعه است.

وی افزود: نهادهای مردم نهاد که محوریت فعالیتشان فعالیت داوطلبانه است می‌توانند به سرمایه اجتماعی کشور بیافزایند و هیچ سرمایه‌ای کارساز‌تر از سرمایه اجتماعی نیست چرا که اعتمادبه نظام را تقویت می‌کند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه قشر جوان داوطلبانه در این جمعیت خدمت می‌کنند که سرمایه بزرگی برای این جمعیت به حساب می‌آید، اظهار داشت: مهم‌ترین وظایف جمعیت هلال احمر باید سیاست زدایی از چهره جمعیت، ‌توجه به فعالیت بشر دوستانه و ترویج خدمات داوطلبانه باشد.

جهانگیری همچنین اعتبار بخشیدن به فعالیت جمعیت هلال احمر حین تقویت وظایف حاکمیتی آن در حوزه امداد و نجات را از دیگر وظایف مهم این جمعیت دانست.

وی یادآور شد: استقلال جمعیت هلال احمر مهم است و همواره باید به عنوان بنگاه عام المنفعه خدمت کند. منطقه ما منطقه خاصی است و کشورهای اطراف ما نیازمند این هستند که کشوری دارای ثبات بر این بحران‌ها نظارت کند و ایران ظرفیت این موضوع را دارد. به همین دلیل جمعیت هلال احمر علاوه بر بحث امداد و نجات، باید به مبارزه با فقر و گسترش آموزش در منطقه توجه داشته باشد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به وقوع حادثه خیز بودن كشورمان تاکید کرد: ما کشوری حادثه‌خیزی هستیم. از سیل و زلزله گرفته تا حوادث طبیعی در ایران رخ می‌دهد این حوادث به حدی است که گرچه مسئولین از مسافرت و گردش مردم خوشحال می‌شوند اما همواره رخ داد حادثه مسئولین را نگران می‌کند.

جهانگیری در پایان گفت: باید از مسئولین اجرایی این جمعیت تشکر کرد مطئمن باشید که دولت در حد توان خود از جمعیت حمایت می‌کند تا به اهداف والای خود برسد.

کد N682661