یک نماینده اصولگرا:

به بهانه تلافی با یک جریان به ظاهر اسلامی، اسلام‌ستیزی می‌کنند

پيامبر اكرم ص

یک نماینده مجلس با اشاره به چاپ کاریکاتورهای موهن از پیامبر اسلام (ص) در نشریه فرانسوی شارلی ابدو گفت: فرانسه که خود را مهد آزادی و آزادی بیان می‌داند ببینند آیا در کشور های اسلامی مثل ایران که ترکیبی از ادیان مختلف هستند نسبت به مذاهب دیگر توهین شده است ؟ چنین چیزی به هیچ وجه امکان ندارد.

نادر فریدونی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایسنا تاکید کرد:‌ مسئولین این رسانه فرانسوی در کشورهای اسلامی باید بدانند که مطالبی که مقدسات دین بزرگی مثل اسلام را زیر سوال می برد مورد محکومیت و نفرت همه کشورهای مسلمان بلکه همه استقلال و آزادی خواهان جهان خواهد بود.

او ادامه داد: کاری که این نشریه کرده بعد از اقدامات تروریستی علیه کارکنان این نشریه، نوعی مقابله بدون اساس و با مبنای احساسی و بدون احترام به مذاهب و مکاتب دیگر است.

نماینده مردم فیروزآباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آن‌ها باید بدانند عوامل تروریستی که باعث این ترور شدند بویی از اسلام نبرده اند و ارتباطی با اسلام ندارند، داعش و القاعده از نظر مسلمانان واقعی کاملا مطرود هستند، آن‌ها به بهانه تلافی با یک جریان ظاهرا اسلامی، اسلام ستیزی می‌کنند ومقدسات دین اسلام را زیر سوال می برند که خلاف آزادی، شئونات اخلاقی و احترام متقابل به همه مذاهب و مکاتب دنیا است.

فریدونی‌ با نسنجیده خواندن چاپ اخیر هفته نامه شارلی ابدو افزود: نه دولت فرانسه و نه نشریه شارلی ابدو از این اقدام سودی نمی برد و اقدام آن‌ها که به طور بی سابقه‌ای در چندین میلیون نسخه نشریه خود را چاپ کردند نه تنها برای آن‌ها نفعی نخواهد داشت بلکه لطمات و آسیب‌هایی را متوجه خود خواهد دید و اسلام خواهان واقعی ساکت نخواهند نشست.

انتهای پیام

کد N682609