دیده بان حقوق بشر اعمال فشار بر بحرین جهت آزادی علی سلمان را خواستار شد

سیاسی

دیده بان حقوق بشر از کشورهای غربی خواست تا بر مقامات بحرینی برای آزادی شخصیت‌های مخالف این کشور از جمله دبیرکل جمعیت الوفاق فشار بیاورند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جو استورک، معاون مدیر دفتر دیده بان حقوق بشر در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا گفت: بحرین همواره منتقدان دولت یا خاندان حاکم را مجازات می‌کند. در واقع بازداشت علی سلمان پیامی را به بحرینی‌ها و جهان می‌دهد و آن این است که آشتی سیاسی و احترام به حقوق اساسی در حال حاضر مطلقا مطرح نیست.

وی گفت: هم پیمانان بحرین در لندن، پاریس و مناطق دیگر سکوت اختیار کرده‌اند در حالی که بحرین زندان‌های خود را از افرادی پر می‌کند که کلید حل سیاسی بحرین را در دست دارند؛ حل سیاسی که انگلیس و آمریکا مدعی حمایت از آن هستند.

استورک گفت: مقامات بحرین تاکنون در دستیابی به مدرک یا سندی علیه سلمان شکست خورده‌اند و او باید هر چه سریعتر آزاد شده و اتهام‌ها از وی رفع شود.

وی گفت: بحرین دیگر باید چه کسی را براساس اتهامات واهی بازداشت کند تا بالاخره هم‌پیمانان بحرین سکوت خود را بشکنند.

در همین راستا عبدالله الشملاوی، عضو هیات وکلای مدافع علی سلمان اعلام کرد که این هیات دادخواست سومی را در اعتراض به ادامه بازداشت علی سلمان و درخواست برای آزادی وی ارائه کرده‌اند.

هیات وکلای مدافع علی سلمان پیش از این نیز دو دادخواست را در اعتراض به بازداشت علی سلمان ارائه کرده بودند.

انتهای پیام

کد N682560