صالحی در جمع خبرنگاران:

به ۱۸ سوال آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پاسخ دادیم/از دوپاسخ قانع نشدند

سیاسی

رئیس سازمان انرژی اتمی در جمع خبرنگاران در مترو گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی 18 سوال داشت که به همه آنها پاسخ داده‌ایم اما در مورد دو سوال عنوان کردند که قانع نشدند و نیاز به پاسخ بیشتر دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی که امروز دوشنبه به مناسبت روز هوای پاک با استفاده از مترو به محل کار خود می‌رفت در جمع خبرنگاران به سوالات آنان پاسخ داد.

رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوالی در خصوص بازرسی از سایت‌های هسته‌ای کشور از سوی بازرسان آژانس گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی 18 سوال داشت که به همه آنها پاسخ داده‌ایم اما در مورد دو سوال عنوان می‌کنند که قانع نشده‌اند و نیاز به پاسخ بیشتر دارند که تلاش می‌کنیم به آن پاسخ داده شود.

صالحی با بیان اینکه آژانس در چارچوب پادمان به طور مرتب بازرسی‌های خود را از تاسیسات هسته‌ای ایران دارد، گفت: البته آنها بازرس مقیم در کشورمان دارند که هر دو هفته یکبار عوض می‌شود.

وی تاکید کرد: اما قرار نیست هر بار بازدیدی از تاسیسات هسته‌ای ایران انجام می‌گیرد ما آن را اعلام کنیم.

صالحی در ادامه با اشاره به بحران آفرینی دوباره رژیم صهیونیستی و حمله به مناطقی در سوریه گفت: چیزی غیر از این از دشمن صهیونیستی انتظار نمی‌رود زیرا او دائم به دنبال بحران‌آفرینی است.

وی با بیان این مطلب که آنها فکر می‌کنند حیاتشان در بحران‌آفرینی است، ادامه داد: اما متوجه خواهند شد که ادامه این بحران‌ها باعث می‌شود که امت اسلامی اتحاد بیشتری پیدا کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه حزب‌الله از خود به خوبی دفاع می‌کند خاطرنشان کرد: همانطور که سیدحسن نصرالله اعلام کرد واکنش‌های حزب‌الله مطالعه شده و محکم است.

صالحی با اشاره به نزدیکی فلسطین اشغالی به آستانه انتخابات یادآور شد: جریان حاکم به دنبال بحران‌آفرینی است تا دولتی که رفتارهای ددمنشانه را برای پیروزی در انتخابات از حد گذرانده، موفق شود.

صالحی ادامه داد: در این قضیه مظلومیت حزب‌الله برای همگان روشن شد چراکه تبلیغات زیادی در جهان عرب علیه آنها وجود داشت.

وی خاطرنشان کرد: این اقدامات باعث می‌شود که خط مقاومت قوی‌تر شود.

صالحی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص حرکت نمادینی که از سوی دولت به مناسبت روز هوای پاک انجام گرفته است اظهار داشت: استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در روز هوای پاک توسط اعضای دولت یک حرکت نمادین است که توجه دولت را به هوای پاک نشان می‌دهد.

رئیس سازمان انرژی اتمی یکی از اقدامات موثر در این زمینه را استفاه از انرژی‌های تجدید پذیر و پاک خواند و اظهارداشت: برای تولید هر 9 هزار مگاوات برق از طریق نیروگاه‌های فسیلی7 میلیون تن آلاینده تولید می‌شود که ما در پیک مصرف سالانه 300 میلیون تن تولید آلاینده داریم در حالیکه با استفاده از انرژی هسته‌ای این مقدار آلایندگی را نخواهیم داشت.