راه‌اندازی رشته مدیریت تربیت فرهنگی در سطح سه حوزه

حوزه علميه

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور از برنامه‌ریزی رشته مدیریت تربیت فرهنگی در مقطع سطح سه حوزه خبر داد.

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور از برنامه‌ریزی رشته مدیریت تربیت فرهنگی در مقطع سطح سه حوزه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی حسینخانی در جمع خبرنگاران در خصوص ضرورت راه‌اندازی این رشته اظهار کرد: یکی از نیازهای جدی در حوزه‌های علمیه وجود مدیرانی است که بتوانند در سطح مدارس و در حوزه‌های استانی برنامه‌های تربیتی و فرهنگی حوزوی را اجرا کنند.

وی افزود: تاکنون افرادی که در این زمینه به کار گرفته شده‌اند، تحصیلاتی غیر مرتبط داشته و شایستگی‌های فردی آنها باعث شده تا بتوانند در این عرصه فعالیت نمایند، اما در راستای توانمند سازی نیروها، افزایش سطح کیفی آموزش‌ها و استفاده هرچه بهتر از فرصت‌ها و ارائه آموزش‌های تربیتی مدون و یکدست، لازم است تا افراد آموزش‌هایی را بگذرانند.

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور بیان کرد: از طرفی ارگان‌ها و نهادهای دیگر از حوزه و دانش آموختگان آن برای پیاده سازی برنامه‌های تربیتی و فرهنگی استمداد کرده‌اند که این مهم هم می‌طلبد تا شرایط آموزش‌های کافی و ضروری در این زمینه در حوزه ایجاد شده و ضمن تامین نیازهای مجموعه حوزه‌های علمیه، نیازهای اجتماعی دیگر نیز تامین شود.

وی تصریح کرد: در همین راستا طی سال جاری، راه‌اندازی رشته مدیریت تربیت فرهنگی توسط دفتر معاونت تربیتی معاونت تهذیب پیگیری شده و مواد درسی آن استخراج و اقدامات اولیه لازم انجام شد.

حسینخانی، با بیان این‌که «این رشته در مقطع سطح سه حوزه راه‌اندازی خواهد شد» خاطرنشان کرد: در حال حاضر اقدامات ایجاد این رشته توسط کارشناسان در حال بررسی بوده و پس از تصویب نهایی این رشته در قالب یک مرکز تخصصی یا زیر شاخه‌ای از مرکز تخصصی امام خمینی(ره) حوزه کار خود را آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N682327