ریانووستی خبر داد

برگزاری دور جدید مذاکرات در مکانی غیر از ژنو

مذاكرات ايران و گروه 1 5,مذاكرات ژنو,مذاكرات هسته‌اي

خبرگزاری ریانووستی از برگزاری دور بعدی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در مکانی غیر از ژنو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری ریانووستی، وانگ چون سرپرست هیات مذاکره کننده هسته‌ای چین روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در ژنو اظهار کرد: دور بعدی مذاکرات میان ایران و گروه 1+5 اوایل ماه فوریه برگزار خواهد شد.

وانگ چون افزود: این دور از مذاکرات بسیار جدی ، عمیق و واقع‌بینانه بود. انتظار می‌رود دور بعدی مذاکرات اوایل ماه آینده برگزار شود اما درباره‌ مکان برگزاری آن هنوز تصمیی گرفته نشده است. همچنین یک منبع در تیم مذاکره کننده‌ ایرانی به ریانووستی گفت که دور جدید مذاکرات هسته‌ای در مکان دیگری غیر از ژنو برگزار خواهد شد.

این منبع اظهار کرد: فکر نمی‌کنم که دور بعدی رایزنی‌ها در ژنو برگزار شود.

ایران و گروه 1+5 شامل آمریکا، روسیه، چین، انگلیس ، فرانسه و آلمان بیش از یک سال است که برای دستیابی به یک راه حل مشترک و جامع بر سر برنامه‌ هسته‌ای تهران تلاش می‌کنند. این کشورها در نوامبر سال 2013 توانستند به یک توافق اولیه دست پیدا کنند و اکنون پس از تمدید مذاکرات هسته‌ای در نوامبر سال 2014 با تعیین ضرب‌الاجل جدید 30 ژوئن فرصت دارند که به یک توافق نهایی دست پیدا کنند.

به گزارش ایسنا محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز گفت: بعد از اجلاس داووس که اواخر هفته جاری برگزار می‌شود همچنین کنفرانس امنیتی مونیخ است که بر اساس آنچه شنیدم اکثر قریب به اتفاق وزرای خارجه 1+5 در مونیخ هستند و احتمال برگزاری یک دور مذاکرات هسته‌ای میان ایران و 1+5 در مونیخ وجود دارد.

انتهای پیام

کد N682297