منصوری آرانی: نشست ائتلاف ضد داعش، فریبکاری افکار عمومی دنیاست

داعش

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری دومین نشست ائتلاف ضد داعش در لندن این نشست را نوعی فریبکاری افکار عمومی دنیا عنوان کرد.

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: ائتلاف ضد داعش زمانی می‌تواند شکل حقیقی به خود بگیرد که از حالت کاریکاتوری خارج شود و در جایگاه واقعی خودش باشد، اما امروز شاهد نشستی هستیم که کشورهایی که خودشان به وجود آورنده و پشتیبان مالی و تجهیزاتی داعش بوده‌اند دور هم جمع می‌شوند و پیرامون اقداماتی علیه داعش صحبت می‌کنند.

وی افزود: مسلما اگر این مجموعه اراده واقعی برای مبارزه با داعش داشته باشند و پشتیبانی خارجی از این گروهک تروریستی قطع شود، حتی یک هفته هم دوام نمی آورد. کشورهایی که مدعی‌اند می‌توانند با تحریم کشورهای دیگر را شکست دهند چگونه نمی‌توانند یک گروه را شکست دهند؟

نماینده مردم کاشان،‌ آران و بیدگل با بیان اینکه نشست ائتلاف ضد داعش غیرواقعی است و پشتیبانی از گروهک تروریستی ادامه دارد خاطر نشان کرد: کشورهای غربی می‌خواهند با دادن آدرس اشتباه دنیا را فریب دهند و توجه دنیا را به این نشست‌ها معطوف کنند در حالی که این نوعی فریبکاری افکار عمومی دنیاست.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:‌ افکار عمومی دنیا به این موضوع اشراف کامل دارند که کسانی که ائتلاف ضد داعش تشکیل داده‌اند در واقع پشتیبانان داعش هستند. آن‌ها از سویی جلسات ضد داعش برگزار می‌کنند و از سوی دیگر از آن‌ها دفاع می‌کنند.

منصوری آرانی با بیان اینکه داعش مورد تنفر دنیا است تاکید کرد: زمانی برگزاری نشست‌ها برای بررسی اقدامات علیه داعش می‌تواند موفق و موثر باشد که مبارزان جدی داعش و در راس آن ایران در این نشست ها حضور داشته باشند.

وی با اشاره به پیوستن تعداد زیادی از اروپاییان به گروهک داعش تصریح کرد: هر کدام از این افراد می‌توانند گروه‌های خطرناکی در اروپا به وجود آورند و پیش بینی می‌شود که اروپا به لانه زنبور تروریست‌هایی تبدیل خواهد شد که توسط خود اروپایی پرورش یافته‌اند و بعید است بتوانند از این گرفتاری نجات پیدا کنند زیرا پیله‌ای به دور خود بسته‌اند که رهایی از آن بسیار دشوار است.

انتهای پیام

کد N682243