سازمان همکاری اسلامی انتشار مجدد تصاویر موهن پیامبر اسلام (ص) را محکوم کرد

سیاسی

سازمان همکاری اسلامی ضمن محکومیت شدید انتشار مجدد تصاویر اهانت بار به پیامبر اکرم (ص) اعلام کرد که اصرار این مجله فرانسوی بر ادامه چنین اقداماتی نشاندهنده تعصب و بی‌توجهی آن به احساسات تمام مسلمانان جهان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، هیات مستقل حقوق بشر وابسته به سازمان همکاری اسلامی در بیانیه‌ای نسبت به انتشار دوباره تصاویر اهانت آمیز به پیامبر اکرم (ص) توسط مجله فرانسوی اظهار شگفتی کرد.

سازمان همکاری اسلامی در این بیانیه ضمن محکومیت شدید این اقدام آن را به منزله تعصب، عدم احترام و بی‌توجهی به اعتقادات و احساسات بیش از 6 / 1 میلیارد مسلمان در جهان دانست و اعلام کرد: اهانت به شخصیتی که در دین اسلام بسیار مورد احترام است چیزی جز شکل افراطی تبعیض نژادی نیست.

این سازمان در پی تظاهرات‌های صورت گرفته در چندین کشور در اعتراض به انتشار تصاویر اهانت بار به پیامبر اکرم (ص) و اقدامات خشونت بار پس از آن و آتش گرفتن چندین کلیسا از تمام مسلمانان جهان خواست تا خویشتن دار باشند.

کشورهای مختلفی از جمله پاکستان در واکنش به اقدام این مجله فرانسوی در بیشتر شهرهای خود دست به تظاهرات زدند و این اقدام را محکوم کردند.

انتهای پیام

کد N682186