اکرمی:

گردهمایی احزاب نباید فصلی و مقطعی باشد

احزاب

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری گردهمایی‌های اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در دو هفته اخیر، گفت: اینگونه نشست‌ها و جلسات نباید به صورت فصلی و مقطعی برگزار شود؛ چرا که نتیجه و اثر لازم را نخواهد داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارزیابی نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی در فضای سیاسی موجود، اظهار کرد: هر جریان و گروه و حزبی که حرف حساب دارد باید در طول سال نشست داشته باشد و نظرات خود را مطرح کنند و همچنین با رعایت قانون و فصل‌الخطاب قرار دادن بیانات مقام معظم رهبری انتقادات خود را مطرح کند.

وی تاکید کرد: هر دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا در بیان نقد و انتقادات خود باید آگاهی کامل به موضوع داشته باشند، پیشنهاد مناسب ارائه دهند، در بیان نقد خود انصاف و اعتدال داشته باشند و خیرخواهی را مدنظر قرار دهند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در جلسات و گردهمایی‌های جریان‌های مختلف نباید فقط حرف‌های خودشان زده شود، بلکه باید در بیان نظرات خیرخواهی داشته باشند و قصدشان خدمت کردن و سود رساندن باشد چون در غیر این صورت بی‌فایده خواهد بود.

اکرمی به فضای سیاسی موجود اشاره کرد و گفت: جریانات سیاسی باید با برگزاری نشست‌ها و همایش‌ها خواسته‌هایشان را مطرح کنند و نظرات‌شان منعکس شود و در کنار آن انتقاد منطقی، عاقلانه و ناصحانه و منصفانه داشته باشند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که گروه‌ها ، احزاب و جریانات سیاسی در داخل کشور باید در چارچوب قانون عمل کنند، اظهار کرد: نظرات در صورتی قابل شنیدن و توجه است که در چارچوب قانون باشد و قانون آنها را برتابد. البته همچنین باید در قالب مقدورات و موجودی‌های ما باشد چون در غیر این صورت باعث تنش و تشنج می‌شود و قابل پذیرش و قبول نیست.

این فعال سیاسی با بیان این‌که جریانات و گروه‌های سیاسی باید بیانات مقام معظم رهبری در فیصله دادن به برخی اختلافات فصل‌الخطاب بدانند، افزود: بر اساس قانون این اجازه و اختیار به رهبری داده شده است تا بر اساس مصلحت کشور فصل‌الخطاب باشد و حرف آخر را بزند پس گروه‌ها و جریانات سیاسی باید توجه داشته باشند که در گردهمایی‌ها و همایش‌هایشان و بیان نظرات‌شان از سخنانی که باعث تنش و تنشج در جامعه می‌شود و دامنه اختلافات را می‌افزاید بپرهیزند چون دشمنان از فضای اختلاف بین جریانات داخلی کشور سوء استفاده خواهند کرد و وقت و انرژی ما نیز تلف می‌شود.

انتهای پیام

کد N682063