فاکس نیوز بابت موضع گیری علیه مسلمانان اروپا مجبور به عذرخواهی شد

فاکس نیوز

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز امریکا که پس از حملات مرگبار فرانسه ادعا کرده بود در اروپا مناطق ممنوعه برای ورود غیر مسلمانان وجود دارد، روز یکشنبه بابت این اظهار نظرش چندین بار از بینندگان این ایستگاه تلویزیونی عذرخواهی کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، سه روز خشونت در فرانسه در ماه جاری 17 کشته برجا گذاشت که 12 نفر از آنان در دفتر مجله فکاهی شارلی ابدو جان باختند.

به دنبال این حملات ، فاکس نیوز ادعا کرد که برخی از مسلمانان در اروپا غیر قابل کنترل هستند و این ادعا با تمسخر کاربران اینترنت و مقامات دولتی اروپا رو به رو شد.

مفسران و گویندگان این شبکه اذعان داشتند که در اروپا بویژه در فرانسه و انگلیس مناطقی هستند که 'غیر مسلمانان ' اجازه و جرات ورود به آن ها را ندارند و پلیس نیز به این مناطق نمی رود.

به دنبال ابراز خشم بینندگان و مخاطبان تلویزیونی در توییتر، فاکس نیوز در چند برنامه عذرخواهی مفصل روی آنتن فرستاد.

جولی باندراس گوینده این تلویزیون اظهار کرد:طی همین هفته گذشته، ما اشتباهات تاسف باری روی آنتن راجع به جمعیت مسلمان اروپا داشتیم . '

استیون امرسون یک تحلیلگر امنیتی هفته پیش در یک بحث تلویزیونی در مورد چند فرهنگی گفت : روشن است که غیر مسلمانان وارد شهر بیرمنگام انگلیس نمی شوند.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس امرسون را یک ' ابله کامل ' دانست.

فاکس نیوز گفت: ما از این اشتباهات عمیقا متاسفیم ' ولی در عین حال یک تذکر نیز داد.

این شبکه گفت : قطعا در اروپا و امریکا و همچنین دیگر کشورها مناطقی وجود دارد که پلیس و بازدیدکنندگان برای ورود احتیاط به خرج می دهند. '
کد N681882