اخبار تکمیلی از حمله موشکی اسرائیل به کاروان حزب الله/آماده باش کامل ارتش صهیونیستی در منطقه جولان

حزب الله,رژیم صهیونیستی

ارتش صهیونیستی در منطقه جولان و کشتزارهای اشغالی شبعا به حالت آماده باش کامل در آمده است و هواپیماهای جنگنده و شناسایی بدون خلبان آن بر فراز منطقه در حال گشت زنی هوایی هستند.

به گزارش شامگاه یکشنبه ایرنا به نقل ازخبرگزاری ملی لبنان ، این آماده باش بعداز حمله موشکی بالگردهای ارتش صهیونیستی به یک گروه از نیروهای مجاهد حزب الله در منطقه القنیطره سوریه اعلام شده است.

خبرگزاری لبنان تحرکات نیروهای ارتش صهیونیستی در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی و جنوب لبنان را غیرعادی توصیف کرده است.

العربيه: در ميان کشته شدگان حزب الله فرماندهان بلندپايه اي وجود دارد  

عدنان غملوش خبرنگار شبکه العربیه در بیروت از شهادت 7 نفر از فرماندهان حزب الله لبنان در « مزرعه الامل» واقع در قنیطره سوریه خبر داد. وی گفت شاید نام جهاد مغنیه در میان کشته شدگان حزب الله بارز باشد اما افراد مهمتر از او در این میان کشته شده اند که ابو علی رضا ملقب به ابو علی طباطبایی یکی از مسئولان نظامی بلند پایه حزب الله و محمد عیسی یکی از فرماندهان اطلاعات این جنبش از جمله آنها هستند.

اسامی برخی از شهدا که حزب الله دقایقی پیش اعلام کرد به این شرح است :

1. شهید جهاد عماد مغنیه

2. شهید محمد عیسی

3. شهید علی حسن

4. شهید حسین حسن

5. شهید مهدی الموسوی

6. ابو علی رضا

منابع صهيونيستي: هدف ازعمليات قنيطره، ترور يکي از فرماندهان حزب الله بوده است 

در همین حال واحد مرکزی خبر به نقل از کانال 10 تلویزیون رژیم صهوینیستی اعلام کرد: منابع صهیونیستی اعتراف کردند که رژیم صهیونیستی در پشت هجوم قنیطره قرار داشته و هدف، ترور یکی از فرماندهان حزب الله بوده است.

آلون بن دیوید تحلیلگر صهیونیست در مصاحبه با کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: هدف از این هجوم کشتن یکی از مسئولان حزب الله بود. این عملیات حادثه ای بی نظیر بود و در حالی رخ داد که حزب الله سال گذشته معادله جدیدی را در منطقه برقرار و عملا اعلام کرد که واکنش به هرگونه هجوم اسراییل را حق خود می داند.

عملیات مقاومت سوریه ضد مواضع صهیونیست‌ها

خبرنگار شبکه العالم شامگاه یکشنبه گزارش داد، نیروهای مقاومت مردمی سوریه بعضی مواضع رژیم صهیونیستی را در جولان اشغالی هدف قرار دادند و خسارتهایی را به این رژیم وارد کردند.

این عملیات در پی اقدام تجاوزکارانه صهیونیستها در هدف قرار دادن نیروهای مقاومت در قنیطره صورت گرفت.

حزب الله لبنان شامگاه یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: گروهی از نیروهای مجاهد حزب الله هنگام بازدید از شهر "مزرعه الامل" در منطقه "قنیطره"، هدف حمله موشکی بالگرد دشمن صهیونیستی قرار گرفتند.
حزب الله لبنان تأکید کرد که در این حمله دشمن صهیونیستی، چند تن از نیروهای مجاهد حزب الله به شهادت رسیدند که اسامی آنان پس از اطلاع این موضوع به خانواده هایشان، اعلام می شود.

49261

کد N681823