دیدار رییس دفتر حفاظت منافع ایران با محمد حسنین هیکل

دیدار رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران

با محمد حسنین هیکل متفکر برجسته مصری

محمد محمودیان، رییس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در مصر با محمد حسنین هیکل، متفکر و اندیشمند بزرگ مصری دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دوطرف در این دیدار درباره آخرین تحولات منطقه‌یی و بین‌المللی در عرصه‌های مختلف از جمله نقش موثر کشورهای بزرگ اسلامی در منطقه برای مقابله با چالش‌های فراروی منطقه و جهان و در راس آن پدیده شوم تروریسم تبادل نظر کردند.

حسنین هیکل در این دیدار با اشاره به ملاقات خود با حضرت امام (ره) در پاریس و بعد از انقلاب اسلامی در تهران، بر اهتمام و موضع اصولی و مثبت خود در قبال تحولات ایران در عرصه‌های مختلف تاکید کرد.

حسنین هیکل همکاری و تعامل بین کشورهای عربی با ایران را موجب رفع برخی برداشت‌های نادرست و تامین کننده منافع متقابل دوطرف دانست و بر رویکرد دولت مصر برای توسعه و گسترش روابط با همه کشورهای موثر در عرصه منطقه‌یی و بین‌المللی تاکید کرد.

رییس دفتر حفاظت منافع کشورمان در این دیدار با اشاره به نگاه متقابل تاریخی و تمدنی ایران و مصر به یکدیگر تاکید کرد: با درک اهمیت نقش و تاثیرگذاری ایران و مصر در روند تحولات منطقه‌یی، در راستای منافع و مصالح مشترک دو کشور و مجموعه کشورهای جهان اسلام میبایست رویکرد تعامل و همکاری سازنده را دنبال کرد.

محمودیان هم‌چنین با تمجید از عمق و ژرف‌اندیشی حسنین هیکل در تحلیل تحولات تاریخی و انطباق آن با روند اوضاع جاری در عرصه منطقه و جهان، از مواضع و دیدگاه‌های این متفکر مصری در قبال ایران تقدیر کرد.

انتهای پیام

کد N681737