تلاش نتانیاهو برای دستیابی به بازارهای آسیا

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) در اظهاراتی در شهر بیت‌المقدس مدعی شد: موج یهودی ستیزی و گسترش اسلام در غرب عامل روی آوردن این رژیم به گسترش تجارت با آسیا است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، اگرچه اروپا بزرگترین شریک تجاری اسرائیل است اما اخیرا اسرائیل با اروپا بر سر سیاست‌گذاری‌ها در قبال فلسطین و حوادث رخ داده علیه یهودیان از جمله حمله به یک فروشگاه مواد غذایی یهودیان در حومه پاریس دچار مناقشات دیپلماتیک شده است.

بنیامین نتانیاهو که در حال حاضر وزیر دارایی اسرائیل نیز هست در پاسخ به تحولات اروپا از تمایل خود به نزدیک شدن به کشورهای چین، هند و ژاپن خبر داده است.

وی امروز (یکشنبه) میزبان یک هیات تجاری و دولتی ژاپن به رهبری شینزو آبه، نخست وزیر این کشور است.

نتانیاهو در سخنانی خطاب به اعضای کابینه خود اظهار داشت: اروپا در حال تجربه موج یهودی ستیزی و صهیونیسم ستیزی است. در حال حاضر این منطقه دستخوش این موج‌ها شده و ما می‌خواهیم تضمین کنیم که اسرائیل در سال‌های آینده بازارهای متنوعی در سراسر جهان داشته باشد.

نتانیاهو در نشست کابینه خود که با حضور خبرنگاران برگزار شد تاکید کرد که دولت وی همچنین در حال تلاش برای تسهیل مهاجرت یهودیان به اسرائیل است.

انتهای پیام

کد N681641