همایش بین‌المللی "غزه؛ نماد مقاومت"

ابوشریف: برای بازسازی غزه باجگیری می‌کنند

سیاسی

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: هدف رژیم صهیونیستی از انجام حملات متعدد علیه فلسطینی‌ها از بین بردن ساختار مقاومت بود اما برخلاف پیش‌بینی‌های این رژیم این حرکات با شکست مواجه شد. مقاومت توانست تزلزل را در جامعه صهیونیستی ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ناصر ابوشریف عصر یک‌شنبه در همایش "غزه؛ نماد مقاومت" گفت: غزه سمبل مقاومت برای کسانی است که هیچ چیز در اختیار ندارند در مقابل گروهی که همه چیز در اختیار دارند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به این آیه که تعداد کمی، تعداد زیادی را شکست می‌دهند، گفت: واقعا این کم هم ناچیزتر از کم است و ملت فلسطین در مقابل نیروهای رژیم صهیونیستی بسیار اندکند.

او با اشاره به محاصره شدید نوار غزه از سال 2007 تاکنون، گفت: متاسفانه این محاصره تنها از سوی صهیونیست‌ها نیست بلکه از سوی برخی کشورها از جمله کشورهای عربی هم به طور شدیدتری در حال انجام است. کشورهای عربی نمی‌خواهند چنین سمبلی برای مقاومت وجود داشته باشد بنابراین تلاش می‌کنند آن را با محاصره مدفون سازند. هم‌چنین برای بسیاری از سیاستمداران کشورهای عربی مساله فلسطین به امری آزاردهنده تبدیل شده است اما بی‌تردید مردم غزه انسان هستند و باید به نیازهایش پاسخ کامل داده شود.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین ادامه داد: اگر بخواهیم همچنان غزه به عنوان سمبل مقاومت باقی بماند باید از تمامی پتانسیل‌ها استفاده کنیم. امروز غزه مورد نوعی باج‌گیری و معامله قرار گرفته شده که یا باید مقاومت را بپذیرد و یا بازسازی را. تا به این لحظه هیچ چیز در نوار غزه بازسازی نشده است و از این رو این باج‌گیری بین مقاومت و بازسازی مطرح شده است. به این ترتیب مهم‌ترین چیزی که باید مورد توجه قرار گیرد حمایت از مردم فلسطین و فلسطین است.

وی تاکید کرد: نباید مساله فلسطین را به غزه خلاصه کرد. امروز توطئه‌های اصلی در قدس و کرانه باختری در جریان است. کرانه باختری به اجزای کوچکی تقسیم شده و دره رود اردن در اختیار صهیونیست‌هاست.

در ادامه این همایش عبدالله تانگو، از پژوهشگرانی که مقاله‌ای با عنوان تاثیرات مقاومت در فلسطین در ارتباط با ساختار کشورهای غربی به این همایش ارائه داده بود، به سخنرانی پرداخت.

وی گفت: بعد از پیروزی فلسطینی‌ها بر اشغالگران این سوال ایجاد شد که غزه چگونه توانست تمام موانع را برای دفاع از فلسطین بردارد. مقاومت‌هایی که در غزه انجام شد موجب شد تا اسراییلی‌ها مجبور به عقب‌نشینی شوند. خروج اسراییل از نوار غزه می‌تواند آغازگر شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستی باشد.

تانگو ادامه داد: هدف رژیم صهیونیستی از انجام حملات متعدد علیه فلسطینی‌ها از بین بردن ساختار مقاومت بود اما برخلاف پیش‌بینی‌های این رژیم این حرکات با شکست مواجه شد. مقاومت توانست تزلزل را در جامعه صهیونیستی ایجاد کند.

این پژوهشگر در ادامه به نکات مربوط به شکست رژیم صهیونیستی در برابر فلسطینی‌ها اشاره کرد و افزود: از جمله این موارد می‌توانیم به جنایات رژیم صهیونیستی و جریحه‌دار شدن احساسات مردم جهان، انجام حملات رژیم صهیونیستی به مناطق غیرنظامی و کشتار کودکان و زنان، استفاده مقاومت از شبکه‌های اجتماعی برای نشان دادن جنایات رژیم و اجماع جهانی علیه رژیم صهیونیستی اشاره کرد.

او افزود: حمایت‌های غرب از رژیم صهیونیستی علت اصلی جری شدن این رژیم بوده است و شکی نیست که امروز در جهان این آگاهی نسبت به رژیم صهیونیستی ایجاد شده و به واسطه آن جهان امروز می‌تواند قضاوت کند که در ماجرای فلسطین چه کسی دوست و چه کسی دشمن آن است.

انتهای پیام

کد N681566