لاریجانی در همایش غزه:

جوانان فلسطین سرمشق و الگوی جوانان دنیا هستند

علي لاريجاني,غزه

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان فلسطین سرمشق و الگوی جوانان دنیا هستند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی که در همایش غزه نماد مقاومت سخن می‌گفت عنوان کرد : موضوع غزه و حوادثی که پیرامون مظلومیت مردم فلسطین جاری بوده و هست از جهاتی بسیار غم انگیز و از جهاتی بسیار حماسی و غرور آفرین است.

وی ادامه داد:غم انگیز از جهت اینکه چند دهه است این مردم مظلوم تحت فشار صبوعانه‌ای هستند. خصوصا اینکه گذرگاه ها را بسته‌اند و هوای سرد و مشکلات معیشتی فشارها را بر مردم زیاد کرده است، شاید کمتر ملتی باشند که این مقدار مصائب را تحمل کرده باشند.

او افزود: از طرفی حوادث غزه از آن جهت غرورآفرین است که هیچ گاه در مقابل این فشارها تسلیم نشدند و مقاومت‌شان ادامه پیدا کرد، جوانان فلسطین، سرمشق و الگوی جوانان دنیا هستند که این طور از آرمان فلسطین دفاع می‌کنند؛ سختی و شهادت را می‌پذیرند اما همچنان مقاومت می‌کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ امروز در غزه و کل بخش‌های فلسطین فشارها بر مردم افزوده شده، شاید رژیم صهیونیستی تصور می‌کند باید از آشفتگی سرزمین‌های اسلامی بیشترین بهره را برد تا فشار را افزایش دهد، از جهات مختلف به مردم فلسطین و مقدسات مسلمانان توهین روا می‌دارند و تلاش می‌کنند همین مقدار مختصری که تحت عنوان توافقات صلح باقی گذاشته اند را نیز از دست فلسطین خارج کنند، خصوصا در مورد مسجد الاقصی اقدامات رژیم صهیونیستی ننگ آور است.

ادامه دارد...

کد N681494