پنج غنیمتی که اسرائیل از حمله پاریس می‌خواهد

سیاسی

صهیونیست‌ها از حمله اخیر پاریس بهر‌ه‌برداری‌های زیادی کردند و حمله به آنها فرصت داد تا پس از شکست‌های پی در پی، این بار صدای خود را در اروپا بلند کنند. از خوش شانسی صهیونیست‌ها این حادثه در فرانسه رخ داد که میزبان بزرگترین اقلیت‌ یهودی‌ها در اروپاست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه المصریون در تحلیلی با عنون "پنج غنیمتی که اسرائیل از حمله پاریس می‌خواهد" نوشت: پس از آنکه افراد مسلح وابسته به القاعده به نشریه شارلی ابدو و یک فروشگاه یهودیان در پاریس حمله کردند اسرائیل تلاش کرد تا از این رخدادها بیشترین بهره‌برداری را بکند. در واقع اسرائیل و رسانه‌های آن از رخدادهای فرانسه برای توجیه جنایت‌های خود علیه بشریت به ویژه توجیه جنگ اخیر خود در نوار غزه استفاده کردند.

همچنین افکار عمومی جهان را علیه گروه‌های افراطی بسیج کرده و تلاش بسیار کردند تا میان نیروهای مقاومت و این گروه‌ها ارتباطی برقرار سازند. آنها مقاومت فلسطین را جزو گروه‌های مسلحی به شمار آوردند که به نشریه شارلی ابدو حمله کردند و در این باره تبلیغات زیادی به راه انداختند.

این رسانه‌ها همچنین بر روی جنایت‌های دائم اسرائیل علیه فلسطینی‌ها سرپوش گذاشتند. مهمترین بهره برداری سیاستمداران و نظامیان اسرائیلی از حمله پاریس شامل این موارد می‌باشد:

1. جنگ علیه "تندروی و افراط‌گرایی" مورد نظر نتانیاهو

شاید مهمترین پیشنهادی که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عنوان واکنش علیه این حمله ارائه کرد دعوت وی از غرب برای مقابله با "تندروی و افراط‌گرایی" بود که به نظر وی خطرناک‌ترین تهدیدی است که بشر عصر حاضر با آن مواجه است و در همین راستا رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از نتانیاهو پیشنهاد وی را برای تشکیل ائتلاف اسرائیلی - ‌عربی - غربی جهت مقابله با "تندروها و افراط‌گرایان" مطرح کرد.

نتانیاهو در یک مورد از این موضع‌گیری‌ها در گفت‌وگو با رئیس جمهوری فرانسه نیت واقعی خود را که همان دشمنی با اسلام است به خوبی آشکار کرد، آنجا که مدعی می‌شود: هدف اصلی اسلام ریشه کن کردن فرهنگ غربی ماست که بر آزادی تکیه دارد و اگر تلاش‌های کشورهای اروپایی را برای مقابله با این مساله بسیج نکنیم، حادثه شارلی ابدو دوباره تکرار می‌شود.

2. فشار آوردن بر مسلمانان و تلاش برای جلوگیری از گسترش اسلام در اروپا

در این راستا صهیونیست‌ها از دولت‌های اروپایی خواسته‌اند تا قوانینی را برای کاهش قدرت مسلمانان و عرب‌ها در مهاجرت به اروپا تصویب کنند و همچنین بر اقلیت‌های اسلامی در آنجا نظارت بیشتری داشته باشند. این اتفاق همزمان با رفتن برخی کارشناسان سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) و سازمان امنیت داخلی این رژیم (شاباک) به پاریس برای ارائه "کمک‌های فنی" به دستگاه‌های امنیت فرانسه جهت مقابله با موج عملیات اخیر است.

به نظر می‌رسد اسرائیل به افزایش نفوذ دشمنان خود در اروپا به دلیل افزایش تعداد اقلیت‌های اسلامی در آنجا توجه خاصی دارد و نگران آن است. این درحالی است که این اقلیت‌ها از تبعیض نژادی در اروپا رنج می‌برند.

3. افزایش فشار بر حماس

چندی پیش پارلمان اروپا نام جنبش حماس را از لیست گروه‌های تروریستی خود حذف و اعلام کرد که درج نام حماس در این لیست مخالف قوانین است که این مساله برای اسرائیل بسیار دشوار بود. اسرائیل با سوء استفاده از تحولات پاریس تلاش می‌کند تا بگوید میان حماس و افراد مسلح القاعده و داعش ارتباط وجود دارد تا از این طریق بر این جنبش فشار بیاورد.

صالح النعامی، کارشناس امور اسرائیل می‌گوید: نتانیاهو آشکارا تلاش کرد تا برای زدن برچسب قانونی بودن به جنگ اخیر خود علیه مردم فلسطین، مقاومت فلسطین و رخدادهای اخیر فرانسه را به هم ربط بدهد و چنین ادعا کند که پیروزی بر مقاومت فلسطین به اروپا کمک وامنیت خواهد داد. حتی اسرائیلی‌ها پا را فراتر گذاشته و مدعی شده‌اند که "آنچه در پاریس رخ داد نشان می‌دهد که اسرائیل با جنگ اخیر علیه نوار غزه درست عمل کرده است."

4. ضربه زدن به حامیان اروپایی فلسطین در شورای امنیت

اسرائیل از رخدادهای اخیر سود دیگری نیز برد و آن ضربه‌ به کشورهای اروپایی بود که از فلسطینی‌ها در شورای امنیت برای پایان اشغالگری در فلسطین حمایت کردند. در واقع دور از انتظار نبود که روزنامه‌های عبری زبان رخداد اخیر را به عنوان سلاحی علیه اروپا در واکنش به حمایتشان از فلسطین بداند.

5. افزایش شمار مهاجران به سرزمین‌های اشغالی

خطر مهاجرت معکوس که اسرائیل آن را در سایه افزایش تعداد فلسطینی‌ها خطر جمعیتی برای خود می‌داند، باعث شده است تا صراحتا بگوید که کشورهای اروپایی امن نیستند و چرا که اسرائیل منافع خود را در افزایش حملات مسلحانه به اروپا می‌داند و حتی تلاش نمی‌کند این مساله را مخفی کند. تل‌آویو از این مساله برای تشویق یهودیان برای مهاجرت به اسرائیل بیشترین استفاده را می‌کند.

موضوع مهاجرت به اسرائیل مهمترین مساله‌ای است که پس از حمله اخیر ذهن اسرائیلی‌ها را به خود مشغول کرده است. به ویژه اینکه درحال حاضر تیمی اسرائیلی تشکیل شده تا اقدامات برای تشویق یهودیان فرانسه به مهاجرت به سرزمین‌های اشغالی را مدیریت کند. روزنامه ایندیپندنت انگلیس نیز اعلام کرد که بیشتر یهودیان به ویژه پس از وخامت اوضاع اخیر به مهاجرت فکر می‌کنند. برخی مقامات انگلیسی نیز با این موج همراه شدند و خواهان بستن کنیسه‌ها به دلیل ترس از رخدادهای مشابه شدند.

اینجا باید یادآور شد که ده‌ها یهودی در حال حاضر به دفتر تشویق مهاجرت به اسرائیل مراجعه کرده‌اند و آژانس امور یهودیان تلاش می‌کند تا هزاران یهودی را از اروپا به اسرائیل انتقال بدهد.

بنابر برخی گزارش‌ها طی سال‌های گذشته میلادی فرانسه کشوری بود که بیشترین تعداد مهاجران یهودی را داشت به طوری که حدود 7000 یهودی از این کشور به سرزمین‌های اشغالی مهاجرت کردند. اسرائیل امیدوار است که تعداد مهاجران یهودی را در سال 2015 به 10 هزار تن برساند و برای رسیدن به این رقم به هر کاری دست می‌زند.

انتهای پیام

کد N681486