عارف در دیدار اعضای حزب وحدت و همکاری ملی:

برای حذف اصلاح‌طلبان تلاش بیهوده انجام می‌دهند/ اصلاح‌طلبان پاکدستی خود را ثابت کردند

سیاست داخلی

افکار عمومی به خوبی یادشان هست اختلاس‌های سه هزار میلیاردی و نظایر آن در زمان حاکمیت چه جریانی اتفاق افتاده است.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه اصلاح‌طلبان در زمانی که در قدرت حضور داشتند پاکدستی خود را در مسائل مختلف از جمله مسائل اقتصادی در عمل نشان دادند، تاکید کرد: کسانی که آرزوی حذف اصلاح‌طلبان دارند و برای این آرزوی خود تلاش می‌کنند بدانند تلاش بیهوده‌ای انجام می‌دهند.

به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف در دیدار دبیرکل و اعضای شورای مرکزی حزب وحدت و همکاری ملی با اشاره به روند رو به رشد گفتمان انقلاب اسلامی در منطقه و توطئه بدخواهان برای ضربه زدن به انقلاب، گفت: از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران برخی تحرکات در خارج از کشور جهت مقابله با نظام آغاز شد که با هوشیاری رهبر فقید انقلاب و حضور مردم در صحنه‌های مختلف این توطئه‌ها خنثی شد و انقلاب اسلامی با حمایت مردم علی‌رغم برخی کمبود‌ها و نقطه ضعف‌ها مسیر رو به رشد خود را ادامه داده است.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: در دوران حیات امام راحل عده‌ای با تفاسیر غلط از معنای جمهوری اسلامی به دنبال کم رنگ کردن بعد «جمهوریت» نظام بودند که رهبر فقید انقلاب در برابر اینگونه تنگ‌نظری‌ها ایستادند و همواره بر رای و نظر مردم در انتخاب کارگزاران نظام اسلامی تاکید می‌فرمودند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سیاست راهبردی انقلاب و نظام حضور همه جریانات و سلایق سیاسی در سپهر سیاست ایران است، تاکید کرد: دو جریان اصلی در سیاست ایران که امروز با عنوان اصولگرا و اصلاح‌طلب شناخته می‌شوند هر یک سهم قابل توجه‌ای در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند. البته از آنجا که ذات اصلاح طلبی با ذات گفتمان انقلاب یکی است و اصلاح طلبان خود را پیرو خط امام (ره) می‌دانند، در عمل ثابت شده است اصلاح طلبی پیروی راستین خط امام (ره) و نظام است.

وی به تلاش برخی جریانات برای خارج کردن اصلاح‌طلبان از دایره نظام اشاره کرد و گفت: اصلاح‌طلبان در زمانی که در قدرت حضور داشتند پاکدستی خود را در مسائل مختلف از جمله مسائل اقتصادی در عمل نشان دادند و افکار عمومی اختلاس‌های سه هزار میلیاردی و نظایر آن را به خوبی یادشان هست در زمان حاکمیت چه جریانی اتفاق افتاده است.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با تاکید بر اینکه جریانات سیاسی نباید مسخ قدرت شوند، گفت: برخی جریانات سیاسی بعد از حوادث ۸۸ در تریبون‌های انحصاری خود دائما اعلام می‌کردند فاتحه اصلاح‌طلبان خوانده شده است اما اصلاح‌طلبان با همگرایی و همدلی در انتخابات سال ۹۲ نشان دادند تفکر اصلاح طلبی حذف شدنی نیست و کسانی که آرزوی حذف اصلاح طلبان دارند و برای این آرزوی خود تلاش می‌کنند٬ بدانند تلاش بیهوده‌ای انجام می‌دهند.

وی با تاکید بر اجرای همه اصول قانون اساسی، به نقش اقوام و اقلیت‌ها در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: نمی‌توان به بهانه مسائل امنیتی حقوق اقوام و اقلیت‌ها را نادیده گرفت. اقلیت‌های مذهبی در پیروزی انقلاب اسلامی و در دفاع مقدس نقش چشم‌گیری داشتند و باید بر اساس شایسته سالاری در حوزه‌های مختلف از تخصص و تجارب آن‌ها استفاده کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درواکنش به دغدغه دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی درخصوص وضعیت معیشتی مردم، گفت: مطمئنا وضعیت فعلی رفاهی و معیشتی مردم عزیزمان درشان نظام اسلامی نیست ولی باید توجه داشت که دولت آقای روحانی در چه شرایطی روی کار آمد و میراث دار چه وضعیت اقتصادی بود.

وی در همین زمینه به کاهش قیمت نفت اشاره کرد و آن را توفیق اجباری برای دولت در رسیدن به اقتصاد بدون نفت که جزء سیاست‌های کلی نظام است دانست و خاطرنشان کرد: دولت در عرصه‌های مختلف در حال تلاش است بخصوص در عرصه سیاست خارجی و راهبری پرونده پیچیده هسته‌ای که باید برای موفقیت تیم مذاکره کننده دعا کرد.

عارف تاکید کرد: غرب در پرونده هسته‌ای به مباحث درونی کشورمان توجه دارد اگر در داخل کشورمان در این خصوص وحدت رویه‌ای نداشته باشیم مذاکره‌کنندگان نمی‌توانند در برابر زیاده خواهی‌های طرف مقابل دست بر‌تر را داشته باشند. وظیفه همه از جمله نخبگان و تریبون داران است که در این شرایط حساس حامی تیم مذاکره کننده باشند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در پایان با تقدیر از سوابق انقلابی راچمنی برای اعضای حزب وحدت و همکاری ملی در پیشبرد فعالیت‌های حزبی آروزی توفیق کرد.

گفتنی است در ابتدای این دیدار راه چمنی دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی گزارش از فعالیت‌های حزب متبوع خود ارائه کرد.

کد N681159