آمریکا یک زندانی قطری را بعد از 14 سال آزاد کرد

بنابر گزارش‌ها آمریکا یک قطری را که از سال 2001 میلادی به اتهام همکاری با گروه‌های تروریستی زندانی شده بود، آزاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، اعضای خانواده علی بن کحله المری، شهروند قطری که از سال 2001 میلادی به اتهام اقدامات تروریستی در آمریکا زندانی شده بود، اعلام کردند که وی در سلامت کامل به سر می‌برد و پس از آزادی از سوی آمریکا به کشور و نزد خانواده‌اش بازگشته است.

صالح کحله، پسرعموی این زندانی آزاد شده اظهار کرد: علی کحله در صحت و سلامت کامل است و ما انتظار نداشتیم که او را در چنین وضعیت خوبی ببینیم.

وی تصریح کرد: علی بن کحله با استفاده از بورس تحصیلی در آمریکا بود که در سال 2001 میلادی به اتهام جعل کارت اعتباری بانکی بازداشت شد اما مدتی بعد مقامات آمریکایی وی را بدون هیچ محاکمه‌ای به اتهام تروریست بودن به مدت هشت سال زندانی کردند. پس از آن یعنی در سال 2009 میلادی و در پی اعترافات وی مبنی بر توطئه‌چینی برای ارائه کمک مالی به گروه تروریستی القاعده به هشت سال و چهار ماه زندان محکوم شد.

پیشتر علی کحله طی محاکمه خود اعتراف کرد که بین سال‌های 1998 تا 2001 میلادی در پادگان‌های وابسته به گروه‌های تروریستی پاکستان تحت آموزش قرار گرفته و در آنجا با خالد شیخ محمد که از ترتیب‌دهندگان حمله 11 سپتامبر آمریکا بود ملاقات داشته و این شخص از علی کحله خواسته تا 10 سپتامبر 2001 در آمریکا بماند.

انتهای پیام

کد N680676