رئیس ستاد مرکزی دهه فجر در نشست خبری اعلام کرد:

تدارک 22 هزار برنامه برای ایام دهه فجر 93

سیاسی

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر، زمان آغاز برنامه های دهه فجر را از ساعت 9:33 روز 12 بهمن اعلام کرد و گفت: برای ایام دهه فجر 93، 22 هزار برنامه تدارک دیده‌ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین زارع رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در نشست خبری اعلام برنامه‌های بزرگداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به گستره تاثیر و نفوذ حوادث و اتفاقاتی که برخی ایام را نسبت به سایر اوقات پراهمیت تر و برجسته تر می سازد ایام الله دهه فجر را به دلیل الهام بخش بودن برای مردم و سایر ملل جهان، دهه نمایش شکوه و عظمت حقیقی انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: دهه فجر به عنوان دهه بازیابی خاطرات انقلاب اسلامی و یادبود حیات دوباره ملت ایران یکی از حساس ترین مقاطع تاریخی برای نظام و انقلاب محسوب می‌شود.

وی ماندگارترین حادثه در تاریخ ایران برای رهایی از وابستگی و رسیدن به استقلال و آزادی را دهه فجر دانست و گفت: بزرگداشت دهه فجر، بزرگداشت ارزش ها، آرمان ها و پاسداشت مجاهدت و ایثار شهیدان انقلاب اسلامی و رهبری امام خمینی (ره) است که مردم ایران را به امتی واحده برای سرنگونی رژیم شاهنشاهی تبدیل کرد تا با ارائه الگویی نو از حاکمیت مردم برای تعیین سرنوشت خویش، تحقق بخش ارزش های دینی و اسلامی در عرصه حیات سیاسی و حکومت باشد.

زارع، انقلاب اسلامی را، انقلابی متکی به معنویات عنوان کرد و گفت: امام خمینی (ه) تجلی لطف خدا و تبلور تحقق آرزوهای دیرینه و تاریخی مردم ایران بود که با بهره گیری از آموزه های دینی و مبانی غنی شریعت اسلامی توانست با اتکال به خداوند و پشتیبانی و همراهی مردم بزرگترین اعجاز قرن را رقم بزند.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر در ادامه گفت: امام خمینی (ره) توانست حکومتی را بر مبنای حاکمیت ارزش های اسلامی برای رسیدن به زندگی دین مدارانه، عادلانه و آزادانه پی ریزی کند و همین امر جبهه استکبار جهانی را بر آن داشت تا با تمام توان برای بحران آفرینی و مقابله با انقلاب و اسلام از هیچ توطئه و خباثتی دریغ نکند که آخرین نمونه های آن را می توان در حمایت آنان از فتنه داعش و تروریست های تکفیری و اهانت به مقدسات اسلامی مشاهده کرد.

زارع با بیان اینکه شروع برنامه های بزرگداشت دهه فجر امسال از ساعت 9:33 روز 12 بهمن آغاز می شود، گفت: در صبح روز 12 بهمن امسال با حضور گسترده مردم در حرم مطهر امام خمینی (ره) آیین های ویژه بزرگداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آغاز و همزمان در بیش از 700 نقطه کشور برنامه های گرامیداشت لحظه تاریخی ورود حضرت امام (ره) به کشور برگزار می شود.

وی رژه موتورسواران در مسیر حرکت امام (ره) از فرودگاه مهرآباد تا بهشت زهرا (س) و گلباران این مسیر را از برنامه های ویژه در تهران اعلام کرد و افزود: در استان های کشور نیز هزاران موتورسوار به این مناسبت از فرودگاه استان تا گلزار شهدا رژه خواهند رفت.

اجرای برنامه ویژه در عرشه ناو جماران، رژه شناورهای دریایی در بندر انزلی، همایش بزرگ دوچرخه سواری و دومیدانی در تعدادی از استانها، گلباران زادگاه حضرت امام (ره) در خمین و محل جلوس ایشان در جوار قطعه شهدای بهشت زهرا (س) و همچنین برنامه گلبانگ انقلاب با به صدا درآمدن زنگ مدارس کشور در ساعت 9:33 از دیگر برنامه های روز 12 بهمن است که توسط رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی اعلام شد.

زارع در ادامه گفت: در نخستین پنجشنبه دهه مبارک فجر در تاریخ 16 بهمن به منظور تکریم شهدای انقلاب اسلامی در گلزار شهدای سراسر کشور مراسم میهمانی لاله ها با حضور قشرهای مختلف مردم برگزار می شود و در ساعت 21 شامگاه 21 بهمن هم ملت ایران به یاد فریادهای ظلم ستیز دوران پیروزی انقلاب، بانگ الله اکبر سر خواهند داد و همزمان در صدها نقطه کشور برنامه نورافشانی انجام می شود.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به تعداد برنامه های در نظر گرفته شده در ایام الله دهه فجر امسال نیز، گفت: در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 22 هزار برنامه برای ایام الله دهه فجر در سراسر کشور در نظر گرفته شده است.

 

ادامه دارد....