یک کشته و ده‌ها زخمی در درگیری پلیس مصر با حامیان اخوان المسلمین

سیاسی

در جریان درگیری‌ نیروهای امنیتی مصر با تظاهرکنندگان حامی اخوان المسلمین یک تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری الجزیره، نیروهای امنیتی مصر با تظاهرکنندگان حامی اخوان المسلمین در استان الجیره که برخی خیابان‌ها و خطوط ریلی این استان را مسدود کرده بودند درگیر شدند که در این درگیری‌ها یک نفر کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

در دیگر مناطق مصر نیز راهپیمایی‌ و اعتراض اخوانی‌ها به "دولت کودتا" ادامه داشت چند استان این کشور در پاسخ به فراخوان "ائتلاف ملی برای حمایت از قانون و رد کودتا" شاهد حضور مخالفان در خیابان‌ها بود.

رسانه‌ها و سایت‌های داخلی مصر نیز اعلام کردند که نزدیک به سی راهپیمایی اعتراضی در استان‌ها و شهرهای مختلف از جمله قاهره، اسکندریه، الجیره، الفیوم، الاسماعیلیه و برخی دیگر از شهرهای مصر انجام شد و شرکت کنندگان شعارهایی در مخالفت با ارتش سر دادند و ضمن تاکید بر ادامه "جنبش انقلابی" خود تا تحقق تمام خواسته‌هایشان، خواستار محاکمه مسئولان کنونی و آزادی بازداشت شدگان شدند.

همچنین تظاهرکنندگان وضعیت نامطلوب معیشتی، قطع مکرر برق و ادامه بحران اقتصادی را محکوم و خواهان برگزاری تظاهرات در سالگرد انقلاب شدند. این افراد علامت‌ها و پرچم‌های رابعه و تصاویری از محمد مرسی،‌ رئیس جمهور برکنار شده مصر در دست داشتند.

خبرگزاری آناتولی نیز به نقل از منابع امنیتی اعلام کرد که شش بمب دست ساز و صوتی در استان‌های قاهره و اسکندریه (در شمال کشور) بنی سویف در مرکز و اسیوط در جنوب مصر منفجر شد اما خسارت جانی به دنبال نداشت.

انتهای پیام

کد N680587