شناسایی یک گروهک تروریستی دیگر در مراکش

سیاسی

وزارت کشور مراکش از شناسایی اعضای یک گروهک تروریستی جدید متشکل از هشت نفر که برای داعش عضو گیری می‌کردند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، وزارت کشور مراکش تنها پنج روز پس از اعلام شناسایی و انهدام یک گروهک تروریستی سه نفره که به منظور عضوگیری برای داعش و اعزام نیرو به سوریه و عراق تلاش می‌کرد این خبر را منتشر کرد.

وزارت کشور مراکش در بیانیه‌ای اعلام کرد: با ادامه‌ تلاش‌های نیروهای امنیتی برای مبارزه با تروریسم در کشور نیروهای پلیس با استفاده از اطلاعات دقیق سازمان اطلاعات کشور توانستند این گروهک تروریستی 8 نفره را که برای داعش عضو گیری می‌کردند و پیشتر نیز به خاطر اقدامات تروریستی بازداشت شده بودند شناسایی و منحل کنند.

این وزارتخانه اعلام کرد که رهبر این گروهک تروریستی با یکی از اعضای خارجی داعش ارتباط داشته و با هماهنگی‌های لازم نیروهای جدید را به داعش اعزام و حمایت‌های مالی برای سفر آن‌ها را فراهم می‌کرده است.

در این بیانیه آمده است، طی بررسی‌های صورت گرفته مشخص شده که رهبر این گروه تروریستی اعضای مراکشی خود را برای گذراندن دوره‌های نظامی و چگونگی استفاده از سلاح، کسب مهارت برای بمب‌گذاری خودروها و انجام اقدامات تروریستی در سوریه و عراق تحت آموزش قرار می‌داد.

یک منبع وابسته به وزارتخانه مذکور اعلام کرد که قرار است پس از پایان بررسی‌های لازم، مجازات لازم برای این افراد اعمال شود.

براساس گزارش‌های وزیر کشور مراکش، تعداد مراکشی‌هایی که در سوریه و عراق مشغول اقدامات تروریستی هستند حدود 1203 تن تخمین زده شده است.

کمیته عدالت و قانونگذاری پارلمان مراکش نیز چهارشنبه گذشته لایحه محکومیت پیوستن به گروه‌های تروریستی در خارج از کشور را تصویب کرد.

انتهای پیام

کد N680454