استقبال شورای امنیت از دور جدید مذاکرات صلح لیبی

شورای امنیت سازمان ملل با استقبال از دور جدید مذاکرات سیاسی لیبی در ژنو از طرفهای لیبیایی درخواست کرد تا در دور جدید مذاکرات صلح در ماه آتی شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، شورای امنیت در بیانیه ای اعلام کرد که هدف از برگزاری این مذاکرات خاتمه به درگیری های داخلی و یافتن راه حلی برای پایان بحران سیاسی، امنیتی و نهادی در لیبی است.

در این بیانیه آمده است: اعضای شورای امنیت از از سرگیری دور جدید مذاکرات در ژنو که قرار است طی روزهای آتی برگزار شود حمایت کرده و با جدیت از طرفهای لیبیایی مرتبط برای مشارکت دعوت می کند.

پس از دو روز مذاکرات به میزبانی سازمان ملل شرکت کنندگان اواخر روز پنج شنبه هفته گذشته برسر دستورکاری از جمله دستیابی به توافق سیاسی برای تشکیل دولت توافق ملی موافقت کردند. انتظار می رود که در مذاکرات بعدی نمایندگانی از شهرداری ها و نیروهای مسلح لیبی و نیز شخصیت های سیاسی، اجتماعی و قبیله ای لیبی حضور پیدا کنند.

شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد: هیچ راه حل نظامی برای بحران در لیبی وجود ندارد و تمام طرفین باید خصومت ها را کاهش داده و برای ایجاد فضایی صلح آمیز و سازنده برای برگزاری مذاکرات فراگیر تلاش کنند.

انتهای پیام

کد N680092