تابش: هاشمی و خاتمی دیگر به قدرت بازنمی گردند

نامه نیوز نوشت:


محمدرضا تابش، نماینده اردکان در مجلس در پیش بینی خود از آینده سیاسی آیت الله هاشمی رفسنجانی، خاتمی و احمدی نژاد به خبرنگار نامه نیوز گفت: آینده سیاسی در جوامعی مثل ما که رفتارمان را منطبق بر قانون نمی‌کنیم قابل پیش بینی نیست و باید فضل الهی شامل حال افراد شود که آنها را به اوج ببرد. والا خدایی نکرده از اوج به پایین کشیده می شوند چون رفتارهای ما چارچوب دار و قانونمند نیست.
وی اظهار داشت: درست است مردم نسبت به آقای هاشمی نقدهایی دارند و می گویند کارهای اشتباهی کرده است ولی نباید فراموش کرد که ایشان کارهای بزرگی انجام داده است که مجموعا باعث شده که گرایش مردم نسبت به ایشان خوب باشد.
تابش با بیان اینکه آقای خاتمی نیز محبوب قلوب مردم است، تصریح کرد: به کسانی که این موضوع را قبول ندارند پیشنهاد می کنم یک نظرسنجی در سطح محدود انجام دهند تا ببیند که آیا خاتمی محبوب هست یا نه. این محبوبیت هم به واسطه عملکرد خوب ایشان بوده است. البته این به معنای این نیست که خاتمی خطا و اشتباهی نداشته است اما ایشان انسان راستگو و صادقی است و مردم این مشی را از سیاستمداران خود می پسندند.
وی تاکید کرد: با این تفاسیر اگر روال روال عادی سیاست طی شود که آینده سیاسی این دو چهره خوب است ولی اگر روال مرگ و فتنه و پرخاش و زد و خورد باشد دیگر نمی شود فضا را پیش بینی کرد و همه چیز دست آنهایی است که این فرایندها را بوجود می آورند. اگر همه چیز دست این افراد پرخاشگر و تندرو بیفتد نتیجه ای جز عقب ماندگی و تحریم برای کشور نخواهد داشت.
تابش گفت: هاشمی و خاتمی سیاستمداران مرجع هستند، خودشان نیز اعلام کرده اند که قصد بازگشت به قدرت ندارد ولی تاثیرگذاری در فرایند قدرت در کشور مساله مهمی است بنابراین این افراد اگر به سیاست هم برنگردند باز هم در فرآیند قدرت تاثیرگذار خواهند بود. البته این روند برای افرادی چون ناطق نوری هم صدق می کند چون جامعه خود به خود به سمت عقلانیت و اعتدال حرکت می کند.
رییس فراکسیون اصلاح طلبان مجلس در پیش بینی خود از آینده احمدی نژاد نیز اظهار داشت: آینده سیاسی احمدی نژاد نیز بستگی به مواضع خودش دارد زیرا وی نیز کارها و فعل و انفعالاتی انجام داده است که اگر با متانت بیشتری برخورد کند، اگر در جاهایی نیز اشتباهاتی مرتکب شده است به اشتباهاتش اذعان کند و خطوط فکری اش را که صلاح و اعتلای کشور را در پی دارد مطرح کند فکر کنم آینده سیاسی وی نیز بد نباشد.

 

1717

کد N680060