ظریف پیش از ترك ژنو:

مذاکره و فشار با یکدیگر قابل جمع نیست/راه حل در دسترس است

سیاست خارجی

اگر کشورهای غربی به دنبال مذاکره با جمهوری اسلامی ایران هستند، باید تصمیم سیاسی بگیرند گرچه ممکن است برای بعضی‌ها سخت باشد که راه فشار را کنار بگذارند.

وزیر امور خارجه كشورمان با تاكید براینكه رسیدن به یك راه‌حل قابل دستیابی است، گفت: مذاکره و فشار با یکدیگر قابل جمع نیست.
به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف پیش از ترک ژنو در گفت‌وگو با خبرنگار واحد مركزی خبر گفت: اعتقاد جدی دارم که راه برای رسیدن به یک راه حل، کاملا هموار و قابل دستیابی است.

وزیر امور خارجه كشورمان با اشاره به اینکه در بسیاری موارد موضوعات روشن است و ما احساس می کنیم که صرفا نیاز به تصمیم سیاسی دارد افزود: کشورهای غربی و1+5 باید به این برداشت جدی برسند که موضوع هسته ای ایران فقط از مسیر مذاکره قابل حل است.

ظریف همچنین با تاکید بر اینکه کشورهای غربی روش فشار را امتحان کردند و پاسخ نداد، تصریح کرد: مذاکره و فشار با یکدیگر قابل جمع نیست، بلکه اگر کشورهای غربی به دنبال مذاکره با جمهوری اسلامی ایران هستند، باید تصمیم سیاسی بگیرند گرچه ممکن است برای بعضی‌ها سخت باشد که راه فشار را کنار بگذارند.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه بحث های چند روز گذشته جدی، دقیق و صریح برای رسیدن به نکاتی بود که هنوز حل نشده است، افزود: هم اکنون گفتگوها در سطح معاونین وزرا ادامه دارد و امروز هم گفت‌وگوهای دوجانبه با امریکا و کشورهای دیگر در سطح معاونین برگزار شد.

ظریف افزود: فردا هم جلسه محتوایی ایران و1+5 از صبح آغاز خواهد شد.

وزیر امور خارجه کشورمان در پایان گفت: ما کار را با جدیت دنبال می کنیم و معتقدیم که راه حل در دسترس است.

کد N679896