ترقی در دیدار با سفیر کره شمالی پیشنهاد کرد:

تشکیل جبهه‌‌ پایدار آسیایی برای مقابله با سلطه آمریکا

سیاسی

معاون بین‌الملل حزب موتلفه تاکید کرد: اگر کره شمالی بتواند جلوی نفوذ آمریکا را در منطقه آسیای جنوب شرقی بگیرد، آمریکایی‌ها باید تجهیزات خود را جمع کرده و به کشور خود بازگردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا ترقی معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی در دیدار با کانگ سام هیون سفیر جدید کره شمالی در ایران با اشاره به روابط خوب دو کشور اظهار داشت: ایرانیان هیچگاه کمک های کره شمالی را فراموش نمی کنند.

وی افزود: مقاومت مردم کره شمالی در مقابل فشارها، تحریم ها، و تهدیدها در مقابل استکبار و به خصوص آمریکا را ستایش می کنیم و شیوه مقاومت شما در مقابل زیاده خواهی های آمریکایی ها می تواند الگوی کشورهای جبهه مقاومت باشد.

ترقی تصریح کرد: حزب کارگر کره شمالی در این کشور توانسته روحیه جمع گرایی، استقامت و پایداری در برابر مشکلات و مصرف کم و اقتصاد مقاومتی را به مردم اش آموزش دهد تا ملت کره بتواند در برابر تهدید ها و تحریم های خارجی بایستد و مقاومت کند.

رئیس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: اقتدار نظامی امروز کره مدیون رهبر فقید این کشور است که این سیاست امروز باید با اقتدار اقتصادی و فرهنگی تکمیل شود.

وی افزود: ما آمادگی کمک برای تقویت اقتدار اقتصادی و فرهنگی کره را داریم و در آینده ای که امکان دارد اصطکاک میان آمریکا و کشورهای آسیای جنوب شرقی افزایش یابد در کنار مردم کره شمالی خواهیم بود.

ترقی تاکید کرد: جبهه مقاومت اسلامی در منطقه خاورمیانه توفیقات خوبی در مقابل سیاست های آمریکا و تهدیدات تکفیری ها و تروریست ها داشته است و توانسته نفوذ آمریکا را در منطقه کاهش دهد.

رئیس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: اگر کره بتواند جلوی نفوذ آمریکا را در منطقه آسیای جنوب شرقی را بگیرد آمریکایی ها باید تجهیزات خود را جمع کرده و به کشور خود برگردند.

وی افزود: ما آماده ایم تا با انتقال تجربیات بتوانیم جبهه ای پایدار و مستحکم را در کل آسیا علیه سلطه غربی ها و به خصوص آمریکا به وجود آوریم.

همچنین در این دیدار سفیر جدید کره شمالی در ایران ضمن تاکید بر استحکام روابط دو کشور ایران و کره شمالی خواستار تقویت روابط دو حزب موتلفه اسلامی و حزب کارگر کره شد.