تصویب بندهایی از سیاست‌های کلی انتخابات در مجمع تشخیص مصلحت نظام

انتخابات,مجمع تشخيص مصلحت نظام

در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام بندهایی از سیاست‌های کلی انتخابات به تصویب رسید.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام که صبح امروز شنبه به ریاست آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی تشکیل شد، علاوه بر سران سه قوه و اکثریت اعضا، وزرای اطلاعات و دادگستری، رؤسای کمیسیون‌های شوراها و امور داخلی کشور و امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان صداوسیما و معاون حقوقی رئیس جمهور نیز حضور داشتند.

در این جلسه پس از بحث و بررسی‌های مبسوط، موارد ذیل به عنوان بندهای دیگری از سیاست‌های کلی انتخابات به تصویب رسید:

- ممنوعیت هرگونه تخریب، تهدید، تطمیع، فریب و وعده‌های خارج از اختیارات قانونی و هرگونه اقدام مغایر با امنیت ملی نظیر تفرقه قومی و مذهبی در تبلیغات انتخاباتی.

- تعیین حدود هزینه‌های مجاز انتخاباتی، شفاف‌سازی منابع و هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان و تشکّل‌های سیاسی و اعمال نظارت دقیق بر آن.

ادامه این مبحث در جلسات آتی مجمع پیگیری خواهد شد.

گفتنی است اخیراً مجمع تشخیص مصلحت نظام نامه‌ای خطاب به رؤسای قوای سه‌گانه و دستگاه‌های مختلف برای ارائه گزارش عملکرد و سیاست‌های کلی نظام جهت بررسی در کمیسیون نظارت ارسال کرده است.

همچنین دو نفر به نمایندگی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی و تدوین لایحه بودجه کشور و برنامه ششم در هیأت دولت و دو نفر دیگر نیز در کمیسیون تلفیق و برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی برای برنامه ششم و بودجه 94 کشور معرفی شده‌اند.

انتهای پیام

کد N679666