رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی استان‌ها خواستار شد

نامگذاری یکی از خیابان‌ها و میادین شهرها به نام پیامبر اکرم(ص)

سیاسی

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی استان‌ها با محکوم کردن هتک حرمت مجله فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) گفت: هتک حرمت پیامبر رحمت و مهربانی و مقدسات اسلام نشان‌دهنده عجز استکبار در مقابله با موج گسترده اسلام خواهی در جهان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، "کمال جوانمرد" با ابراز تاسف از جریحه‌دار شدن احساسات یک و نیم میلیارد مسلمان در پی انتشار کاریکاتوری موهن منتسب به پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: باتوجه به گرایش زیاد مردم جهان به دین مبین اسلام، دشمنان و در راس آن رژیم صهیونیستی و حامیان آن تمامی تلاش خود را در جهت تخریب و تضعیف این دین آسمانی که رفته رفته در حال جهانی شدن است معطوف داشته‌اند ولی غافل از اینکه شارلی ابدو، داعش، القاعده، طالبان، بوکوحرام و ... نخواهند توانست در گسترش روزافزون اسلام هیچ خللی ایجاد کند.

وی با انتقاد از کسانی که توهین به مقدسات را آزادی بیان و دموکراسی عنوان کرده‌اند، افزود: در کشور به اصطلاح مدعی آزادی بیان چنانچه فردی واقعه هولوکاست را انکار کند به حبس محکوم می شود، حال آنکه به مقدسات یک و نیم میلیارد مسلمان توهین می شود.

جوانمرد، همچنین اقدامات تروریستی افراد مسلح در حمله به دفتر این نشریه را نیز مغایر با تعالیم ناب اسلام دانست و گفت: اسلام، دین رحمت و رافت است به طوریکه قرآن کریم در آیه 107 سوره انبیاء خطاب به پیامبر اسلام می‌فرماید «ای رسول، ما تو را نفرستادیم مگر به عنوان رحمت برای جهانیان».

عضو شورای شهر کرمان بیان کرد: شایسته است، شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور در مقابل هتاکی نشریه شارلی ابدو، یکی از خیابان‌ها یا میادین شهرها و روستاها را به نام مبارک پیامبر اکرم(ص) مزین و نام‌گذاری کنند.

عضو هیات رییسه شورای عالی استان‌ها در پایان از مسئولان درخواست کرد: برای مقابله با این اقدامات موهن فرانسه، تسهیلاتی فراهم آورند تا هر جوان فرانسوی که نام خود را به نام مبارک «محمد» تغییر دهد بتواند به صورت رایگان از بورس تحصیلی دانشگاه‌های ایران بهره‌مند گردد.

انتهای پیام

کد N679546