کاریکاتوریست‌های عرب به توهین مجله "شارلی ابدو" پاسخ دادند

سیاسی

روزنامه گاردین اعلام کرد که کاریکاتوریست‌های عرب با ترسیم کاریکاتورهای طنز و تمسخرآمیزی که نشان از تردید آنها در معنای آزادی بیان در غرب دارد، به اقدام نشریه شارلی ابدو در توهین به پیامبر اکرم (ص) پاسخ دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه گاردین اعلام با انتشار این خبر نوشت: کاریکاتوریست‌های عرب با ترسیم کاریکاتورهای طنز ضمن پاسخ به نشریه فرانسوی "شارلی ابدو" از برخی رهبران عرب، اسرائیل و معیارهای دوگانه‌ غرب در قبال مسلمانان انتقاد کردند.

به گزارش این روزنامه معروف‌ترین کاریکاتوریست‌های خاورمیانه حملات پاریس را محکوم کردند اما بازنشر تصاویر اهانت‌بار در نشریه "شارلی ابدو" خشم برخی از کشورها از جمله مراکش، الجزایر، تونس و ترکیه را که پیشتر حمله به این نشریه را محکوم کرده بودند به دنبال داشت و این مساله‌ باعث شد تا کاریکاتورهایی را ترسیم کنند که بیانگر انتقاد از دورویی رهبران عرب و اسرائیل است.

از برجسته‌ترین کاریکاتورها که احمد رحمه، کاریکاتوریست عرب آن را ترسیم کرده تصویری از حاکم عربی است که پلاکارد «أنا شارلی» را در دست داشته و به سمت پاریس در حرکت است پشت‌سر وی نیز چند خبرنگار و تصویربردار در قفس محبوس بوده و در مقابلشان جسد فردی قرار دارد.

انتهای پیام

کد N679144