عضو کمیسیون امنیت مجلس:

نخبگان مسیحی، نسبت به توهین به پیامبر اسلام واکنش نشان دهند

پيامبر اكرم ص

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواستار عذرخواهی دولتمردان فرانسه از مجامع مسلمان به خاطر توهین به پیامبر اسلام (ص) شد و تاکید کرد که این دام را صهیونیست‌ها پهن کرده‌اند.

محمد اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: متاسفانه کشورهای غربی دچار توطئه‌ای از طرف صهیونیست‌ها شده‌اند و یا خودشان از این موضوع مطلع نیستند یا به هر دلیلی با آنها همراهی می‌کنند.

وی افزود: صهیونیست‌ها دوست ندارند در هیچ کشوری مسلمانان و مسیحیان یا ادیان مختلف در کنار هم با آسایش زندگی کنند. این موضوعی است که ما در منطقه هم شاهد آن بوده‌ایم بنابراین اقداماتی انجام می‌دهند که به مقدسات مردم توهین شود در این شرایط طبیعی است مذاهب و ادیان مختلف به یکدیگر بدبین می‌شوند و برای زندگی در کنار هم با مشکل مواجه خواهند شد.

نماینده مردم زنجان در مجلس خاطرنشان کرد: فرانسوی‌ها باید متوجه این موضوع باشند که این دام را صهیونیست‌ها پهن کرده‌اند البته خود فرانسوی‌ها هم از تروریست‌ها در منطقه پشتیبانی کردند و به آنها پول دادند در نتیجه قتل و عام‌های وسیعی در عراق، سوریه و لبنان انجام شد و آنها به این قتل و عام‌ها عکس‌العملی نشان ندادند؛ امروز هم به جای اینکه گذشته خود را اصلاح کنند در نشریه‌ای علیه پیامبر اسلام و مقدسات مسلمانان توهین می‌کنند و انتظار دارند مردم در کنار هم با آسایش زندگی کنند و خطری کشورشان را تهدید نکند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سران و مقامات فرانسه باید بابت اقدام موهن نشریات این کشور عذرخواهی کنند، تاکید کرد: شکی نیست که به هر جا به مقدسات مسلمانان توهین می‌شود منشا و منبع تامین‌کننده منابع مالی و نیروی انسانی صهیونیست‌ها هستند.

اسماعیلی افزود: مسیحیان جهان هم اگر متوجه این موضوع باشند باید عکس‌العمل درستی نشان دهند زیرا توهین به مقدسات در هیچ دینی به رسمیت شناخته نمی‌شود، اگر کسانی دم از آزادی می‌زنند و برای کوچک‌ترین موضوع عکس‌العمل نشان می‌دهند اما نسبت به توهین به مقدسات مردم واکنشی نشان نمی‌دهند این آزادی نیست بلکه ضد آزادی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نخبگان جامعه مسیحیت و دولتمردان فرانسه اگر می‌خواهند کشورشان در آسایش باشد باید بابت رفتارهای خود از جوامع مسلمان عذرخواهی کنند و دست از این اقدامات بردارند.

انتهای پیام

کد N679056