شمار افراد اعدامی در پاکستان به 20 نفر رسید

سیاسی

در پی اعدام یک تروریست دیگر در پاکستان، شمار افراد اعدام شده در این کشور به 20 نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، پرس تراست هندوستان گزارش داد که در پی اعدام یک تروریست دیگر در پاکستان به نام "اکرام الحق" پس از  لغو ممنوعیت اجرای حکم اعدام در پی کشته شدن 140 کودک و 10 کارمند در جریان حمله طالبان به مدرسه ای نظامی ارتش در پیشاور، شمار افراد اعدام شده در این کشور به 20 نفر رسید.

گفته می شود که این تروریست باعث شهادت بسیاری از شیعیان پاکستان و همچنین شهادت "صادق گنجی" رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاهور در سال 1369 و همچنین تعدادی از دانشجویان افسری ایران در راولپندی در 20 سال گذشته شده و در حمله تروریستی به حسینیه شهر "جهنگ" در سال 2001  نقش داشته است.

اعدام تروریست ها در پاکستان درحالیست که دیده‌ بان حقوق بشر ضمن ابراز نگرانی از وضعیت پاکستان خواستار مذاکره جان کری وزیر خارجه آمریکا با رهبران این کشور درباره موضوع محاکمه غیرنظامیان در دادگاه نظامی شده است.

در این بیانیه آمده است که اجرای حکم اعدام برخلاف قوانین بین‌ المللی است و به وجهه پاکستان لطمه می‌ زند و آمریکا نباید نسبت به این موضوع بی توجه باشد.

دیده‌ بان حقوق بشر همچنین حمله طالبان به پیشاور را توجیه پاکستان برای تدابیر ضد تروریستی شدید خواند و ضمن ابراز نگرانی درباره اجرای «قانون حفاظت از پاکستان» ادعا کرد که این قانون تنها باعث سرکوب بیشتر اعتراضات صلح آمیز، آزادی بیان، نقض استانداردهای بین‌ المللی و سرکوب معترضان می‌ شود. خبر دادند.