بروجردی در جمع مدیران وزارت دفاع:

پیوستن 1000فرانسوی به داعش/سردارسلیمانی اقتدار ایران واسلام راحفظ کرده

سیاسی

رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس، با بيان اينكه ‌حداقل يك هزار فرانسوی به داعش پیوسته‌اند، گفت: سیاست غربی‌ها ‌در جهان اسلام‌، مسلمان‌كشی است ‌تا ‌در زیر سایه این حرکت شیطانی، اسرائیل آرام باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومي وزارت دفاع، علاءالدين بروجردي در جمع معاونین و مدیران ارشد وزارت دفاع با بيان اينكه در رأس نیرو‌های مسلح جمهوري اسلامي ایران‌‌ یک مرجع تقلید قرار دارد كه همين موضوع ‌برکات فراوانی براي نيروهاي مسلح دارد، اظهار داشت: امروز  ایران مقتدر‌ترین کشور در منطقه است و آنچه را تصمیم می‌گیرد، در جهت اقتدار نظام و اسلام انجام می‌دهد‌.

وي با بيان اينكه در کابینه رژیم صهیونیستی بارها برای حمله به ایران بحث شده  ولي فرماندهان ارشد اسرائیل مخالفت کرده و اعلام كردند که از عواقب آن نگرانند، گفت:‌ اقتدار جمهوري اسلامي ايران امروز به جايي رسيده كه جرأت حمله را از دشمنان گرفته است.

رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس، با بيان اينكه وزارت دفاع جمهوري ايران ‌وزارت جنگ نیست و يك وزارتخانه با راهبرد دفاعی است، تصريح كرد:‌ در دوران جنگ تحمیلی دشمنان از ارائه كوچك‌ترين تجهيزات نظامي به ايران خودداري مي‌كردند، اما با اتكا به خداوند‌ ‌امروز ‌به بالاترين اقتدار‌ دفاعي رسیده‌ایم ‌و به یکی از قدرت‌های برتر موشکی جهان تبديل شده‌ایم.

دستیابی ایران به موشک‌های نقطه‌زن

‌بروجردی با بيان اينكه امروز موشک‌های ايران ‌نقطه‌زن شده ‌که کمتر کشوری این پیشرفت را دارد، خاطرنشان كرد: در میان 57 کشور اسلامی فقط پاکستان بمب اتم دارد؛ با این وجود، آمریکا به بهانه جنگ با تروریسم با هواپیماهای بدون سرنشین تحقیرشان می‌کند،‌ اما همان پهپاد به قصد تجاوز  به ایران می‌آید ‌كه با توانمندي متخصصان پدافند كشورمان اين پهپاد سالم گرفته مي‌شود.‌

وی با بيان اينكه با وجود تحریم‌هاي كمرشكن دشمنان، جمهوري اسلامي ايران به ‌بالاترین پیشرفت در برخي عرصه‌ها از جمله دفاعي دست يافته است، تأكيد كرد: ‌در حال حاضر انسجام بسيار خوبی در كشور وجود دارد، اما جنگ اقتصادی بی‌رحمانه ادامه دارد و عرصه جدی جنگ است‌. ‌

رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس و سیاست خارجی مجلس، در ادامه با بررسي اوضاع منطقه خاورميانه اظهار داشت: ‌مردم مسلمان افغانستان در دوران جهاد علیه نظام کمونیستی 1.5 میلیون شهید دادند، اما متاسفانه به دليل نداشتن رهبري مقتدر نتوانستند حکومت اسلامی را محقق کنند. ‌

‌بروجردي با بيان اينكه در ماجراي سوریه ‌دو عضو دائم شورای امنیت‌ در کنار ایران قرار گرفته و از بشار اسد حمایت کردند، گفت: ‌این پدیده بسیار جدیدی بود که حتی چینی‌های بسیار محافظه‌کار نیز دو بار از حق وتو استفاده کرده و در كنار ایران ماندند‌.

وی با بيان اينكه امکان نداشت هیچ ارتشی در مقابل ‌حجم گسترده حمله به سوريه مقاومت كند، اذعان كرد: ‌در جنگ سوريه‌ 80 کشور ‌شرکت داشتند و آمریکا با توجه به جنگ‌های گذشته ‌جنگ نیابتی به راه انداخت، چون دیگر افکار عمومی آمریکا را ‌قبول نمی‌کرد‌.

پیوستن یک‌هزار فرانسوی به داعش/ احتمالاً بعد از عراق، کار سوریه سخت‌تر می‌شود

رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس، با بيان اينكه ‌حداقل يك هزار نفر فرانسوی به داعش پیوستند، ادامه داد:‌ سیاست غربی‌ها ‌در جهان اسلام‌ مسلمان‌كشي است ‌تا ‌در زیر سایه این حرکت شیطانی، اسرائیل آرام باشد ‌‌و حتماً این مکر به خود آنان برمی‌گردد.

بروجردي با بيان اينكه ‌سردار سرلشكر سلیمانی ‌‌اقتدار ایران و اسلام را حفظ کرده است، تأكيد كرد: بعد از فتوای آیت‌الله سیستانی، عراق در حال ساماندهی بوده و ‌داعش مرتب در حال شکست خوردن است و احتمال اینکه بعد از عراق کار سوریه سخت‌تر بشود وجود دارد، چون عقبه داعش در سوریه است.

وی با بيان اينكه تمام تلاش‌ عربستان جلوگيري از پیشرفت ایران اسلامي است، خاطرنشان كرد: ‌آخرین حربه آنان، جنگ نفت است که خودشان ضرر می‌کنند ولی می‌گویند اشکال ندارد، ‌بگذارید کشتی ایران به گل بنشیند.‌