سخنگوی کمیسیون شوراها به ایلنا خبر داد:

لایحه احزاب یک‌ماه دیگر به مجلس می‌آید/ تشکیل کمیته مشترک بین مجلس و دولت

مجلس

مهمترین ابهامات قانون احزاب٬ بحث لایحه فعالیت احزاب بود که آن را استانی و ملی کرده بودیم و ترجیح بر این بود تا احزاب فراگیر تر عمل کند.

عضو كمیسیون شوراها و امورداخلی كشور تاکید کرد: ابهاماتی نظیر اینکه چرا کمیته احزاب به صورت فراگیر عمل نمی‌کند و تنها در سطح ملی و استانی است باعث شد تا در حین برگشت این لایحه به مجلس، با بررسی بیشتر و رفع این قبیل ابهامات، به صورت جامع‌تر به صحن علنی مجلس بیاید.

دخیل‌عباس زارع‌زاده مهریزی در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا٬ و درخصوص تشکیل کمیته مشترک احزاب بین دولت و مجلس گفت: قرار است کمیته مشترکی بین مجلس و دولت تشکیل شود و با رفع ابهامات کمیته احزاب تا حدود یک‌ماه آینده به صحن علنی مجلس بیاید.

نماینده مردم بافق افزود: ابهاماتی برای احزاب در قانون٬ همزمان با وقتی که به مجلس برگشته بود، پیش آمد که قرار شد لایحه و طرح را با هم بازبینی کنیم و به صورت جامع‌تر تحویل صحن مجلس بدهیم.

وی در مورد ابهامات پیش‌آمده در این کمیته خاطرنشان کرد: مهمترین ابهامات٬ بحث لایحه فعالیت احزاب بود که آن را استانی و ملی کرده بودیم و ترجیح را بر این دادند تا احزاب فراگیر تر عمل کند.

کد N678733