میر محمدی با مهر مطرح کرد:

استراتژی جدیدکمیسیون ماده ۱۰ /جلوگیری ازفعالیت زیرزمینی و افزایش نظارت

سیاسی

عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب از استراتژی جدید این کمیسیون مبنی بر اعطای مجوز به احزاب و تشکل های سیاسی و اجتماعی برای جلوگیری از فعالیت زیر زمینی و غیر مجاز و افزایش نظارت بر احزاب خبر داد.

محمدحسین میر محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر لزوم حضور مردم در مسایل سیاسی و اجتماعی گفت: کمیسیون به گونه ای عمل خواهد کرد که زمینه حضور مردم در قالب تشکل ها فراهم شود. این تشکل ها می توانند در قالب مسایل صنفی و سیاسی فعال باشند.

وی ادامه داد: حضور سازمان یافته مردم می تواند در موضوعات خاص زیر نظر کمیسیون ماده ۱۰ انجام شود. فعالیت های سیاسی و اجتماعی شفاف و سازمان یافته افراد با شناسنامه و هویت مشخص از فعالیت های زیر زمینی جلوگیری می کند.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای جلوگیری از فعالیت قارچ گونه و غیر قانونی برخی احزاب ساختار شکن نقش نظارت امری بسیار مهم است، وزارت کشور و کمیسیون ماده ۱۰ وظیفه نظارت بر احزاب و تشکل های سیاسی و اجتماعی را دارند.

وی با انتقاد از نظارت ضعیف بر احزاب گفت: مقرر شده است کمیسیون ماده ۱۰ جلساتی را به نظارت بر احزاب اختصاص دهد. فعلا مجوزی صادر نکنیم و وقت کمیسیون را بر حوزه نظارت بگذاریم.

نماینده گلپایگان ادامه داد: به این ترتیب فعالیت های سیاسی و اجتماعی را از قالب زیر زمینی بیرون آورده و به آن شکل قانونی می دهیم و بعد بر رفتار آن ها در مسیر قانون نظارت می کنیم.

میر محمدی تصویب قانون احزاب را راهکاری برای قرار دادن احزاب و گروه های سیاسی در چارچوب قانون و نظارت درست بر اقدامات آن ها خواند.

به گزارش مهر با روی کار آمدن دولت تدبیر فعالیت احزاب اصلاح طلب پر رنگ تر شده است و در همین راستا اخیرا همایش سراسری اصلاح طلبان برگزار شد که بسیاری از کارشناسان ان را خیز اصلاح طلبان برای انتابات مجلس دانسته اند.