انتقاد اردوغان از برخی از سیاستهای حزب عدالت و توسعه

رئیس‌جمهوری ترکیه در غیاب نخست‌وزیر کشورش با اعضای حزب حاکم عدالت و توسعه نشست خصوصی را برگزار و در جریان آن از سیاست‌های کنونی این حزب به شدت انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، "رجب طیب اردوغان"، رئیس‌جمهوری ترکیه در این نشست خصوصی با گروه معاونان رهبر حزب حاکم عدالت و توسعه و اعضای هیات این حزب که در کاخ مناقشه‌آمیز ریاست‌جمهوری ترکیه و بدون حضور "احمد داوود اوغلو"، نخست‌وزیر و رهبر حزب حاکم برگزار شد، برنامه‌های اخیر "شفاف‌سازی" را که دولت آنها را برای افزایش شفاف‌سازی و پاسخگویی درخصوص بودجه احزاب سیاسی و کمپین‌های انتخاباتی اعلام کرده، به شدت محکوم کرد.

اردوغان گفت: ما متوجه شده‌ایم برخی از دستوراتی که از بسته شفاف‌سازی داوود اوغلو فاش شده، ما در سال 2010 میلادی منتشر کرده بودیم. زمان‌بندی و محتوای چنین دستوراتی بسیار مهم هستند. فکر نمی‌کنم پیش از انتخابات اعلام و اجرای چنین دستوراتی درست باشد.

داوود اوغلو 14 ژانویه سال‌جاری میلادی در کنفرانسی خبری به همراه اعضای کابینه‌اش "برنامه شفاف‌سازی در ادارات دولتی" را اعلام کرد.

اردوغان همچنین ضمن انتقاد از مکانیزم "رایزنی و مشورت" میان ریاست‌جمهوری و نخست‌وزیری گفت، این مکانیزم به درستی پیش نمی‌رود.

وی با تکرار خواسته‌اش برای تغییر سیستم انتخاباتی ترکیه افزود: سیستم ریاست‌جمهوری نیازمند رایزنی و هماهنگی است.

انتهای پیام

کد N678678