تظاهرات پاکستانی ها علیه تروریسم/ پلیس با معترضان در کراچی درگیر شد

سیاسی

تظاهرات مردم پاکستان در لاهور در اعتراض به فعالیت های تروریستی و درگیری پلیس با معترضان در کراچی از جمله تحولات این کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، مردم پاکستان روز گذشته در اعتراض به فعالیت های تروریستی در شهر لاهور در شرق این کشور تجمع کردند.

این تظاهرات درحالیست که  "سرتاج عزيز" مشاور امنيت ملی پاكستان از همکاری کشورش با کشورهای همسایه در زمینه مبارزه با تهدیدهای تروريسم و برقراری صلح و ثبات در منطقه خبر داده است.

در همین رابطه وزرای خارجه آمریکا و پاکستان در روز 14 ژانویه در اسلام آباد درباره کمک به پاکستان علیه گروههای تروریستی گفتگو می کنند.

شبکه خبری بی بی سی در خبر دیگری نوشت که پلیس پاکستان با انبوه جمعیت که در اعتراض به اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به پیامبر اکرم (ص) به خیابانهای کراچی آمده بودند، درگیر شد.

بر اساس این گزارش پلیس پاکستان از گاز اشک آور و بطری های آب برای متفرق کردن جمعیت در نزدیکی کنسولگری فرانسه در کراچی استفاده کرد.

بی بی سی در ادامه می نویسد که رهبران مذهبی پاکستان خواستار مجازات هتاکان به ساحت پیامبر(ص) شدند و بر لزوم برگزاری تظاهرات در اعتراض به این اقدام شنیع تاکید کردند.

در جریان درگیری پلیس و معترضان دستکم سه نفر زخمی شدند که بیشتر این افراد از فعالان حزب جماعت اسلامی بودند.