بروجردی در‌‌ جمع ‌مدیران ارشد وزارت دفاع:

اقتدار ایران امروز جرأت حمله را از دشمنان گرفته است

سیاست داخلی

با وجود تحریم‌های كمرشكن دشمنان، جمهوری اسلامی ایران به ‌بالاترین پیشرفت در ‌عرصه‌ دفاعی دست یافته است.

رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ‌گفت: ‌‌‌با وجود تحریم‌های كمرشكن دشمنان، جمهوری اسلامی ایران به ‌بالاترین پیشرفت در ‌عرصه‌ دفاعی دست یافته است.

به گزارش ایلنا، علاالدین بروجردی در جمع معاونین و مدیران ارشد وزارت دفاع با بیان اینكه در رأس نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران‌‌ یک مرجع تقلید قرار دارد كه همین موضوع ‌برکات فراوانی برای نیروهای مسلح دارد، اظهار داشت: امروز ایران مقتدر‌ترین کشور در منطقه است و آنچه را تصمیم می‌گیرد در جهت اقتدار نظام و اسلام انجام می‌دهد‌.

وی با بیان اینكه در کابینه رژیم صهیونیستی بارها برای حمله به ایران بحث شده ولی فرماندهان ارشد اسرائیل مخالفت کرده و اعلام كردند که از عواقب آن نگرانند، اظهار داشت:‌ اقتدار جمهوری اسلامی ایران امروز به جایی رسیده كه جرأت حمله را از دشمنان گرفته است.

رئیس كمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینكه وزارت دفاع جمهوری ایران ‌وزارت جنگ نیست و یك وزارتخانه با راهبرد دفاعی است، تصریح كرد:‌ در دوران جنگ تحمیلی دشمنان از ارائه كوچك‌ترین تجهیزات نظامی به ایران خودداری می‌كردند ولی با اتكا به خداوند‌ ‌امروز ‌به بالاترین اقتدار‌ دفاعی رسیده‌ایم ‌و به یکی از قدرت‌های برتر موشکی جهان تبدیل شده‌ایم.

‌وی با بیان اینكه امروز موشک‌های ایران ‌نقطه‌زن شده ‌که کمتر کشوری این پیشرفت را دارد، خاطرنشان كرد: در میان 57 کشور اسلامی فقط پاکستان بمب اتم دارد با این وجود آمریکا به بهانه جنگ با تروریسم با هواپیماهای بدون سرنشین تحقیرشان می‌کند،‌ اما همان پهپاد به قصد تجاوز به ایران می‌آید ‌كه با توانمندی متخصصان پدافند كشورمان این پهپاد سالم گرفته می‌شود.‌

بروجردی با بیان اینكه با وجود تحریم‌های كمرشكن دشمنان، جمهوری اسلامی ایران به ‌بالاترین پیشرفت در برخی عرصه‌ها از جمله دفاعی دست یافته است، تاكید كرد: ‌در حال حاضر انسجام بسیار خوبی در كشور وجود دارد ولی جنگ اقتصادی بی‌رحمانه ادامه دارد و عرصه جدی جنگ است‌. ‌

وی در ادامه با بررسی اوضاع منطقه خاورمیانه اظهار داشت: ‌مردم مسلمان افغانستان در دوران جهاد علیه نظام کمونیستی 1.5 میلیون شهید دادند ولی متاسفانه به دلیل نداشتن رهبری مقتدر نتوانستند حکومت اسلامی را محقق کنند. ‌

‌بروجردی با بیان اینكه در ماجرای سوریه ‌دو عضو دائم شورای امنیت‌ در کنار ایران قرار گرفته و از بشار اسد حمایت کردند، گفت: ‌این پدیده بسیار جدیدی بود که حتی چینی‌های بسیار محافظه‌کار نیز دو بار از حق وتو استفاده کرده و در كنار ایران ماندند‌.

نماینده مردم بروجرد در مجلس با بیان اینكه امکان نداشت هیچ ارتشی در مقابل ‌حجم گسترده حمله به سوریه مقاومت كند، اذعان كرد: ‌در جنگ سوریه‌ 80 کشور ‌شرکت داشتند و آمریکا با توجه به جنگ‌های گذشته ‌جنگ نیابتی به راه انداخت چون دیگر افکار عمومی آمریکا را ‌قبول نمی‌کرد‌.

وی با بیان اینكه ‌حداقل یك هزار نفر فرانسوی به داعش پیوستند، ادامه داد:‌ سیاست غربی‌ها ‌در جهان اسلام‌ مسلمان‌كشی است ‌تا ‌در زیر سایه این حرکت شیطانی، اسرائیل آرام باشد ‌‌و حتما این مکر به خود آنان برمی‌گردد.

بروجردی با بیان اینكه ‌سردار سرلشكر سلیمانی ‌‌اقتدار ایران و اسلام را حفظ کرده است، تاكید كرد: بعد از فتوای آیت‌الله سیستانی عراق در حال ساماندهی بوده و ‌داعش مرتب در حال شکست خوردن است و احتمال اینکه بعد از عراق کار سوریه سخت‌تر بشود وجود دارد چون عقبه داعش در سوریه است.

رئیس كمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینكه تمام تلاش‌ عربستان جلوگیری از پیشرفت ایران اسلامی است، خاطرنشان كرد: ‌آخرین حربه آنان جنگ نفت است که خودشان ضرر می‌کنند ولی می‌گویند اشکال ندارد ‌بگذارید کشتی ایران به گل بنشیند.‌

کد N678579