روسیه انتشار کاریکاتور‌های موهن پیامبر اسلام(ص) را غیرقانونی اعلام کرد

دیده‌بان رسانه‌ای روسیه به انتشاراتی‌های این کشور هشدار داد که چاپ کاریکاتورهای حضرت محمد(ص) برخلاف قوانین روسیه و هنجارهای اخلاقی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیده‌بان رسانه‌ای روسیه موسوم به «روسکومنادزور» اعلام کرد: انتشار چنین کاریکاتورهایی در رسانه‌های روسیه برخلاف هنجارهای اصول اخلاقی و شرافتی است که طی قرن‌ها رعایت شده است. کاریکاتورهایی با مضمون مذهبی در رسانه‌ها می‌تواند توهین و تحقیر یک دین و یا حامیان آن محسوب شود و همین امر موجب تحریک احساسات مذهبی و گسترش تنفر می‌شود.

دیده‌بان رسانه‌ای روسیه تاکید کرد که انتشار چنین تصاویری همچنین قوانین رسانه‌ای و ضدافراطی روسیه را نقض می‌کند و این نهاد از رسانه‌های روسیه می‌خواهد که از انتشار کاریکاتورهایی که نقض قوانین باشد، خودداری کنند.

این بیانیه که در پی حمله به مجله طنز شارلی ابدو در فرانسه صادر شد، تاکید دارد که «انتشار کاریکاتورهای با موضوع مذهبی که موجب رنجش مردم مذهبی می‌شود»، غیرقانونی است.

بسیاری از روزنامه‌ها و مجله‌های سراسر جهان کاریکاتورهایی از حضرت محمد (ص) را که شارلی ابدو کشیده بود، بازنشر کردند.

در جریان حمله به دفتر شارلی ابدو در پاریس در هفتم ژانویه، 12 تن کشته شدند. هیچ‌کدام از روزنامه‌های مطرح روسیه کاریکاتورهای مذکور را چاپ نکردند اما در وب‌سایت برخی از آنها چنین تصاویری به چشم می‌خورد.

انتهای پیام

کد N678452

خواندنی از سراسر وب