نصرالله در گفتگو با المیادین:

پاسخ به دشمن رادر زمان مناسب می‌دهیم/نقض حاکمیت لبنان خط قرمز حزب‌الله

سیاسی

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه خط قرمز حزب الله نقض حاکمیت لبنان است تأکید کرد: زمان و مکان مناسب وشیوه لازم برای پاسخ به دشمن اسرائیلی را مد نظر داریم و آنرا حق خود می دانیم

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در گفتگو با شبکه المیادین و در پاسخ به سوالی در خصوص اقدامات گوناگون رژیم صهیونیستی در نقض حریم لبنان تصریح کرد: اتفاقات چند ماه گذشته در مزارع شبعا پیام صریح حزب الله به اسرائیل بوده است که این پیام این بوده است که حزب الله نقض حریم لبنان را تحمل نمی کند و وظیفه آن پاسخ مناسب به اسرائیل است.

وی در ادامه تصریح کرد: پروازهای شناسایی روزانه اسرائیل از جمله نقض حاکمیت لبنان است. اقدامات مزدوران و ایجاد دستگاههای شنود، کشتار و ترور و تیراندازی در مرزها از جمله موارد دیگر نقض خط قرمز ما و نقض حاکمیت لبنان است.

نصرالله تأکید کرد: زمان و مکان مناسب وشیوه لازم برای پاسخ به دشمن اسرائیلی را مد نظر داریم و آنرا حق خود می دانیم.

دبیر کل حزب الله در خصوص مشغولیت حزب الله در دیگرجبهه ها از جمله سوریه گفت: گفته می شود که حزب الله در مناطق دیگر دچار فرسایش شده که این موضوع مبالغه آمیز است و حضورش در مناطق دیگر به آمادگی و امکانات و نیروهایش خدشه ای وارد نکرده است.

وی افزود: حزب الله در سال جدید قدرتمندتر شده است و اگر تجاوزی صورت گیرد آمادگی کافی دارد و حتی برخی از تسلیحات حزب الله به ذهن دشمن اسرائیلی نیز خطور نمی کند.

دبیر کل حزب الله در ادامه یادآورشد: مقاومت در حال حاضر به توانی دست یافته که بتواند وارد الجلیل شود البته به بعد از الجلیل نیز می تواند وارد شود. شاید مقاومت امروز در سوریه درگیر باشد ولی مسأله اصلی برای آن مقابله با دشمن اسرائیلی است.

وی افزود: مقاومت در لبنان به صورت شبانه روز در آماده باش کامل است تا در برابر دشمن اسرائیلی به پیروزی قاطع دست یابد.