پخش مصاحبه نصرالله آغاز شد

دبیر کل حزب الله لبنان در مصاحبه خود با شبکه المیادین تاکید کرد که مقاومت با سلاح‌هایی که در اختیار دارد می‌تواند در هر جنگی با اسرائیل پیروز شود و اکنون آمادگی ورود به فلسطین را نیز دارد.

به گزارش ایسنا، این مصاحبه سه ساعته دربرگیرنده آخرین مواضع حزب‌ الله لبنان درباره جنگ بین مقاومت و اسرائیل اوضاع سوریه و عراق، عربستان، ایران، بحرین، مسائل مربوط به وهابیت و نیز مذاکره بین حزب‌ الله و جریان المستقبل است. دبیر کل حزب‌ الله لبنان در این گفت‌وگو، جزئیات شناسایی مزدوران دشمن اسرائیلی در داخل پیکره حزب‌الله لبنان را توضیح داده و به بررسی بسیاری از تصورات اشتباه و شایعاتی که در این خصوص وجود دارد، پرداخته است.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: مقاومت در لبنان قدرت‌مندتر از هر زمان دیگری است و هر سلاحی را که به ذهن خطور کند، در اختیار دارد. ما در هر جنگی می‌توانیم پیروز بیرون بیاییم.

وی خاطرنشان کرد: اسرائیل به دنبال پیروزی قاطع و سریع در جنگ آتی است اما به آنها تاکید می‌کنم که این امر غیرممکن است.

دبیر کل حزب الله لبنان همچنین تصریح کرد: لطمه و خدشه‌ای به توانایی‌های جنگی مقاومت وارد نشده است و اگر اسرائیل بر روی این مساله حساب بازکرده،‌ دچار اشتباه فاحشی شده است.

سیدحسن نصرالله در ادامه گفت: ما سلاح‌هایی در اختیار داریم که با آن می‌توانیم در مقابل هر حمله اسرائیل پیروز شویم. هر گونه حمله‌ای به سوریه بدون پاسخ از سوی محور مقاومت باقی نمی‌ماند. مقاومت نسبت به حمله به سوریه ساکت نمی‌ماند و در زمانی مناسب که خود تعیین می‌کند، پاسخ می‌دهد.

دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: ما آمادگی داریم هر چیزی که در جنگ آتی به آن نیاز داشته باشد را فراهم کنیم. مقاومت آماده مداخله در الجلیل (منطقه‌ای در فلسطین) و اطراف آن است.

دبیر کل حزب الله لبنان رابطه این حزب با جنبش حماس را مثبت ارزیابی کرده و عنوان داشت: این رابطه بر اساس دیدگاه استراتژیک مشخصی ادامه می‌یابد،‌ اما برخی از همپیمانان ما راضی به رابطه حزب الله با حماس نیستند و حل و فصل آنچه که میان حماس و سوریه است،‌ همچنان دشوار است.

وی تصریح کرد: یک کشور ذیربط در پرونده سوریه،‌ به روسیه اطلاع داد که آماده است هرچیزی را در سوریه از جمله ابقای نظام را بپذیرد،‌ اما تنها خواسته‌اش کنار رفتن بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه است،‌ و مشکلی با این مساله ندارد که رئیس جمهور پس از اسد از طائفه وی باشد.

سید حسن نصر الله اظهار کرد که پیشتر در کنار هیثم مناع، مخالف سوری با دیگر مخالفان دیدار کرد که این دیدار در چارچوب تلاشش برای مشارکت در راه حل سیاسی بحران سوریه صورت گرفت.

در حال تکمیل...

کد N677287