فرمانده ارتش لبنان: تا نابودی کامل تروریسم مبارزه می‌کنیم

فرمانده ارتش لبنان اعلام کرد، ارتش این کشور تصمیم دارد تا نابودی کامل تروریسم با آن مبارزه کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا، ژان قهوه‌چی، فرمانده ارتش لبنان در اظهاراتش با اشاره به سربازان ربوده شده لبنانی توسط گروه‌های تروریستی گفت، ارتش این کشور تمام راه‌ها را برای آزادی سربازان ربوده شده لبنانی امتحان خواهد کرد.

قهوه‌چی افزود: ما امروز مجددا بر مواضع پیشین خود مبنی بر تصمیم برای تداوم مبارزه با تروریسم تا نابودی ریشه‌ای آن تاکید می‌کنیم.

در ماه اوت نیروهای ارتش لبنان در نزدیکی شهر عرسال با گروه‌های افراطی‌ای از جبهه النصره وارد جنگی پنج روزه شدند که نتیجه آن کشته شدن 16 غیرنظامی و 20 سرباز ارتش لبنان بود.

پیش از بازگشت این شبه‌نظامیان به سوریه، آنها دست کم 30 سرباز و مامور پلیس لبنانی را ربودند. تا کنون هفت تن از آن‌ها آزاد شده و سه تن دیگر نیز به دست گروه جبهه‌ النصره کشته و یک نفر آن‌ها نیز سر بریده شده است.

ارتش لبنان هم‌چنین درگیری‌هایی با شبه‌نظامیان افراطی در شهر تریپولی داشته است. نیروهای دولتی لبنان توانستند نظم و قانون را در تریپولی به عنوان بزرگترین شهر در شمال لبنان مجدد ایجاد کنند.

در همین حال قهوه‌چی در ادامه اظهاراتش در این باره متذکر شد، ارتش لبنان توانست طرح تروریست‌ها در جهت ایجاد یک امارت در این منطقه را خنثی کند.

وی با بیان این مسئله که دولت لبنان از هیچ تلاشی برای آزادی سربازان ربوده شده دریغ نمی‌کند، تاکید کرد، آزادی سربازان ربوده شده و وضعیت آن‌ها هنوز اولویت کشور است.

این ژنرال ارتش هم‌چنین عنوان کرد، کمک‌های خارجی به ویژه کمک‌های عربستان تاثیر بسیار زیادی بر پیروزی ارتش لبنان در مقابل تروریسم داشته است.

عربستان به منظور خرید سلاح‌های پیشرفته از فرانسه سه میلیارد دلار به ارتش لبنان کمک کرد. توافق بین لبنان و فرانسه نیز نهایی شده و قرار است اولین محموله در اوایل سال جاری میلادی به لبنان فرستاده شود.

عربستان سعودی هم‌چنین یک میلیارد دلار دیگر نیز به نیروهای امنیتی لبنان داده است.

انتهای پیام

کد N677043